1000 kilometrų iššūkis: tingusis sausis

Kai išsikeli tikslus, iš pradžių viskas atrodo ganėtinai aišku ir paprasta. Norint nubėgti 1000 kilometrų per metus, reikia per mėnesį sukarti vos daugiau nei 80 kilometrų. Menkniekis. O tada ir prasideda…

Užtrukai darbe, turėjai reikalų su šeima, oras buvo labai bjaurus, kankina sloga. Ir taip atsiranda visa eilė kliūčių, neleidžiančių bėgti taip dažnai ir taip toli.

Tokiomis problemomis prasidėjo ir mano pirmasis šių metų mėnuo. Turiu pripažinti, kad laiko planavimo prasme man dar yra kur tobulėti, nes iš planuotų 83 kilometrų per mėnesį įveikiau tik 45 kilometrus.

Kita vertus, ne viską lėmė vien tik praleisti bėgimai. Sausio pradžioje įsigijau bėgimo programėlės “Endomondo” mokamą versiją. Joje sudaromi treniruočių planai. Pagal man sudarytą planą turiu bėgti vos po kelis kilometrus ir labai lėtai, retkarčiais pasitaiko nedidelių išimčių, kai viduryje bėgimo trumpam reikia padidinti greitį. Tačiau pagal tokią treničuočių programą, kuri orientuota į tai, kad išvengčiau traumų, daug kilometrų neprisuksiu.

Visgi, pirmuoju mėnesiu esu patenkintas jau vien dėl to, nes daug lengviau prisiversti bėgti. Visų pirma, orientuojuosi ne į patį 1000 kilometrų tikslą, bet į procesą. Aiškiai įvardijęs, ko noriu, galėjau susidėlioti bėgimo grafiką, kurio nors ir nesilaikau 100 proc., jis padeda man išlaikyti motyvaciją. Pažiūrėsime, kaip seksis vasarį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *