#6 Laiko mašina, arba Lietuva po dešimtmečio

kita , pamąstymai , politika Sep 29, 2009 3 Comments

2019 rugsėjo 29

Rudeninės nuotaikos apėmė visą šalį. Štai ryte susitikau statybininką, su kuriuo senais laikais alaus išgerdavau.

Keistas pokalbis. Kalbėjom apie atlyginimus. Sakė, kad nieko neuždirba, nes krizė. Paklausiau, kaip čia taip, juk ji seniai baigėsi. Atsakymas paprastas: “Viršininkas sakė, kad nesibaigė. Dirbam daugiau, ilgiau, bet už mažiau.”

Bet jis taip pat sakė, kad žino kaip išsisukti nuo atleidimo. Žadėjo kitą savaitę tėvystės atostogas pasiimti, nes išgėrusį pagavo statybvietėje, dar kažką sulaužė… Negalės atleisti. Nežinau, kaip tokią spragą surado, bet ir dirbti nereiks, ir algą gaus. Protingas tas statybininkas.

Nuėjęs darban paimu naują partiją “Lietuvos respublikos” numerių. Pirmame puslapyje šviečia antraštė: “Lietuvos ekonomika – stabili”. Šypteliu. Atseit žemiau jau nenukrisim, aukščiau irgi nepakilsim. Gal ir gerai. Tvirti tie Lietuvos žmonės. Kai tik nukrenta atlyginimas, eina į prekybos centrą ir perka tik prekes, pažymėtas “Akcija”, todėl išgyvena. Sako, kad tik valkatoms nelabai kas pasikeitė. Net pagerėjo, nes daugiau butelių randa. Tauta, matyt, sielvartą skandina…

Eh, perverčiu darbo skelbimus. Šiaip, dėl įdomumo. Nieko gero. Dar neseniai ieškojo ekonomistų, finansininkų, kurie turėtų patirties geologijoje. Supraskit, ekonomikos dugno vis ieškojo ir ieškojo… Ilgai ieškojo, paskui sakė, kad bedugnė.

Nieko, pasirodo yra tas dugnas, tik nuo jo saulės nematyti. Rusija duobę užlygino ir savo elektrinę ant viršaus pastatė.

Darbo diena baigėsi. Einu namo.

Komjaunuolis

3 Comments

  1. Na ir prie ko čia ta laiko mašina ir dešimt metų? :-)
    Gal reikia suprasti, kad pats iš praeities (1999m.) atskridote 10 metų į priekį, kad į kryyyze pažiūrėti? :-))))

  2. Komjaunuolis

    Palieku laisvę tavo fantazijai ir interpretacijoms :)

  3. Man patiko geologai-ginekologai :D :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *