Ar galima susitapatinti su politine srove?

politika Mar 13, 2010 3 Comments

Gavau pasiūlymą prisijungti prie vienos politinės jaunimo organizacijos.

Kadangi mano politinės pažiūros nesutampa su tos partijos ideologija, norėjau mandagiai atsisakyti, nurodant rimtą priežastį – kitas politines pažiūras. Būtent tada ir nustėrau. Nebesuprantu, kokios tos mano pažiūros.

Ir turiu omeny ne Lietuvos politinę situaciją, o politines sroves apskritai. Nors su jomis esu susipažinęs gan paviršutiniškai, vis vien lyg ir galėčiau priskirti save prie vienos ar kitos pusės. Lyg ir visada buvau pakankamas kairysis, tačiau pastaruoju metu krypstu į dešinę. Nors gal greit iš viso tapsiu apolitišku…

Tačiau bet kuriuo atveju nei kairė, nei dešinė ar centras manęs netraukia šimtu procentų. Jei kažkurios partijos politika verslo atžvilgiu mane tenkina, tai visiškai netenkina kitose srityse. Ir atvirkščiai.

Taigi susimąsčiau, ar gali žmogus ne dirbtinai susitapatinti su viena ar kita srove? Turiu omenyje taip, kad galėtų visiškai sutikti su ideologija ir derinti savo politinius veiksmus pagal ją? Man kažkodėl atrodo, kad nelabai, todėl ir atsiranda keistų koalicijų, perbėgimų iš partijos į partiją ir kitų nesąmonių…

Žinoma, taip teigdamas atmetu visiškus radikalus, linkstančius į totalitarizmą.

O kaip jums atrodo?

Komjaunuolis

3 Comments

 1. Priklauso kiek giliai kasi :) Pvz. kokį krterijų laikyti aukštesniu: savanaudiškos naudos siekimą (remiu ideologijas, kurias įgyvendinus mano gyvenimas būtų geriausias) ar visuotino teisingumo (remiu ideologijas, kurias laikau sąžinigiausiomis – nors man konkrečiai jos nesiūlo geresnių sąlygų nei kitos)?

  Manau standartinis ir visuotinai paplitęs yra pirmojo kriterijau vartojimas – kiekvienas “remia” tai, kas jam asmeniškai atneštų daugiausia naudos. Jei taip, tada formalios politinės partijos patenkina mūsų norus tik iš dalies, ir mums tenka pasirinkti tas, kurios patenkina mūsų lūkesčius labiausiai.

  Asmeniškai aš esu antrojo kriterijaus šalininkas. Kadangi realiai šį kriterijų išpažįstančių partijų neegzistuoja, atsakymas net nereikalingas :)

 2. Paulius K.

  Fanatikai sugeba.. Tiek religinių fanatikų yra, tiek politinių, kurie pateisiną viską, kas jų doktrinoje (šventojoj knygoj) rašoma.. :D
  Marksas teisina klasių kovą – žudom turtingesnius!
  Berkas sako, kad ne visi gimsta lygūs – einam gaudyt vergų Afrikon! :D
  Jahvė sako, užmėtyk akmenim žmoną, jei į santuoką ji ateina praradus nekaltybę – naują susirasi.. xD

 3. Kiek daug nepatenkintų šiuo pasauliu.Daugelis norėtų pakeisti jį pagal savo atvaizdą ir supratimą. Man atrodo išsirikiuotų nemaža pretendentų eilutė. Tai labai bendražmogiškas bruožas.Visą gyvenimą mes geriname ir gražiname savo aplinką lyg butą,padažom,palyginam,paremontuojam.Ne gyvenimas,bet ištisas remontas. Kad pasaulyje kažkas nebe tvarkoj-aišku visiems.Apie tai” kas kaltas” ir” ką daryti ?”yra tiek straipsnių,kiek yra nuomonių. Patirties neturime jokios.Kaip vaikai,įpratome būti vedžiojami už rankutės visur,net darbo vietoje, tik vykdyti nurodymus iš aukščiau.. Yra dalis mąstančių globaliai,o ne atskirais fragmentais ir interesais.Įdomu tai,kad kiekvienas individas stengiasi išgyvent pavieniui,bet globalizacija vis labiau mus spaudžia vieną prie kito.Prisimenate dainelę iš kurios taip šaipėmės:”Moi adres ne dom i ne ulica,moi adres -sovetskij sojuz”.Ar dar kelia juoką? Man nebe. Neturime ne tik patirties,bet ir reikiamos kvalifikacijos ,elementarių žinių(Apie padorumą,sąžiningumą patylėsiu).Kol klestės vieno žmogaus ar klaninės partijos besirūpinančios siaurais interesais ,partijos ir politika nebus patrauklios žmonėms.Partijos keičiasi lėtai ir nerangiai, gal ir gerai,kad žmonės bunda ir pradeda imtis iniciatyvos (Aš turiu omenyje Čilinską ir jo judėjimą}-abejingumas pražudys pasaulį.Tik begalinis noras keisti save ir šalį suteiks jėgų iš diletantų tapti specialistais. Kiek kartų dar turi pasikeisti,kad suprastų tai ir nors kažkas pasikeistų į gera mums visiems.
  JAV,D.Britanijoje ir kitų demokratinių šalių parlamentuose perbėgelių yra, bet ne tiek daug kaip pas mus ir ten dauguma perbėga ne dėl postų .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *