Branduolinė energetika reikalinga klimato kaitai stabdyti

extremetech.com nuotrauka
extremetech.com nuotrauka

Nors didelė dalis žaliųjų nepritars, tačiau be branduolinės energetikos klimato kaitos sustabdyti nepavyks. Tai parodo ir pirmadienį Niujorke priimtas sprendimas.

Siekdama 2030 metais 40 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų, valstijos valdžia patvirtino Švarios energijos standartą. Jame ne tik numatyta iki 2030 metų iš „žaliosios“ energijos šaltinių pagaminti 50 proc. elektros, bet ir užkirsti kelią uždaryti branduolines elektrines.

Niujorko valstija nusprendė, kad norėdami tvariai ir nepabrangindami elektros vartotojams mažinti klimato kaitą, turime pasilikti prie branduolinės energetikos.

Žalieji, žinoma, su tuo nesutiks, tačiau tai ne pirmas atvejis, kai siekiant „žalių“ idėjų pasitelkiama tų pačių žaliųjų taip nemėgstama branduolinė energetika. Pavyzdžiui, šiemet Švedijos politikai sutarė, kad branduolinės elektrinės nebus uždarytos iki 2040 metų. O iki tol šalis stiprins savo atsinaujinančius energijos šaltinius ir nuo 2040 metų pasigamins 100 proc. „žalios“ elektros energijos.

 

Akivaizdu, kad politikai bando rasti viduriuką tarp brangių atsinaujinančių šaltinių, kurie vis populiarėja visuomenėje, ir tarp nepopuliarios, tačiau efektyvios branduolinės energijos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *