Buto nuoma: papildomi pinigai į orą

gyvenimas , kita Feb 03, 2010 7 Comments

Šiuo metu ieškau naujo buto, todėl visokių įdomybių pastebiu.

Kadangi sunkmetis, visi skiedė, kad galima rasti naujai sutvarkytų butų už centus. Na, arba ieškoti nemoku, arba kažkas skiedė per stipriai. Kainos krito, bet ne žemiau jūros lygio. Tačiau ne čia esmė.

Atrodo, kad visi sunkmečiu taupo, tačiau krūva butų, už kuriuos reikia sumokėti agnetūroms vienkartinį mokestį (nuo 200 iki 400 litų). Iš patirties žinau, kad ieškantis buto, tokioms agentūroms moka už orą. Realiai jie tik patalpina skelbimus, o kai nori konkretesnės informacijos, vis vien turi laukti, kol agentas viską išsiaiškina su buto šeimininku.

Tada, kai džiaugdavaisi gavęs gerą butą, nurydavai karčią piliulę, mokėdamas toms agentūroms, tačiau dabar iš principo tokius skelbimus iš karto atmetu.

Logiška būtų, kad visą agentūros mokestį sumoktėtų tas, kuris siekia išnuomoti butą, o ne dalintų po lygiai. Juk dabar nuomininkas yra pranašesnis ir gali labiau rinktis (krizės privalumas), tačiau ne visi susitaiko su naujomis rinkos realijos.

P.S. Yra ir gerų butų nuomos agentūrų, kurios vertos pinigų, tačiau tokių yra mažuma, todėl esu nusistatęs prieš bet kokį agentūros mokestį būsimajam nuomininkui.

Tags : , ,

Komjaunuolis

7 Comments

 1. Viskas normaliai su tuo, kad moka nuomininkas, bet moket turetu tik tuo atveju jei pasinaudojes firmos pagalba issinuomoja buta, nes kitu atveju tai vykdomas tiesiog plesikavimas vidury baltos dienos.

 2. Komjaunuolis

  Tačiau tu pats ieškai buto skelbimuose ir šiaip atlieki visą darbą, kuris tau priklauso, ir turi sumokėt agentūrai. Sutinku jei buto savininkas moka, bet kiti atvejai…

 3. žilvinas

  Visiškai sutinku. Šiuo metu taip pat ieškausi buto ir iš principo atmetu visus skelbimus su agentūros mokesčiu. Graudžiausia, kad vis dar ima po 500lt. TAi yra kartais daugiau, nei mėnesio nuomos kaina. O dar didesnis absurdas, kurį teko patirti, tai kad “NK agentas” vienu metu surenka 5 besidominčius į tą butą ir maždaug muškitės, kol galiausiai pasiūlo kelti kainą.

 4. Komjaunuolis

  Žilvinai, šis pavyzdys dėl kelių besidominčių – užmušė. Kaip gerai, kad man taip dar nebuvo, nes būčiau leptelėjęs…

 5. Wiziris

  Labai geras būdas susirasti butą nuomai norimoje vietoje.
  Svarbiausia apsispręsti kokioje vietoje norėtum gyventi. Tada parašai trumpą skelbimuką. Ir sunkiausia dalis: reikia iškabinti tose laiptinėse, kuriose norėtum įsikurti. O tada jau laukiam pasiūlymų.
  Kiek kartu teko naudotis, niekada neapvildavo. Susirandama greitai ir pagal pageidavimą.

 6. ieškojom buto prieš maždaug pusmetį – ir internete radom tiek šeimininkų, tiek agentūros įdėtus skelbimus. šeimininkai siūlė ne tik kad be agentūros mokesčio (500 lt), bet dar ir šimtu litu pigesnę nuomą :)

 7. inga

  Dar vienas pamokantis atvejis: esu apstulbusi, kaip “nuomoja” agentūros. Pati turiu butuką ir ieškodama nuomininkų dedu skelbimus į internetą (skelbiu.lt,busto-nuoma ir kt). Pasirodo, kai kurios agentūros, be jokio butų šeimininkų atsiklausimo, susirenka iš interneto tokius skelbimus ir už mokestį pardavinėja ieškantiems!!! Tą supratau, kai išnuomavus butą ir išėmus skelbimus iš interneto vis dar 1-2 savaites skambindavo žmonės, ir jų tiesiog klausdavau iš kur jūs gavote informaciją… ir man papasakojo ir nurodė agentūros numerius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *