Daktaro Hauso paveikti

pamąstymai Jan 10, 2011 5 Comments

Ne, čia įrašas ne apie serialą. Parašysiu apie tai, kad taip išpopuliarėjęs cinizmas, snobizmas, pseudoironija ir arogancija jau nusibodo. Dabar kas trečias mokyklinukas bando tokiu tapti.

Aš, kaip visad, užversiu jus ne psichologų išvadomis, o savo mintimis. Taigi. Kaip man aiškino viena kultūroje išprususi draugė, mes žiūrime į tokius veikėjus ir charakterius, kokiais trokštame būti patys.

O šiuo metu tai savimylos, ironiški veikėjai. Serialas “Daktaras Hausas” kuria arogancijos teigiamą paveikslą, “Californication” (Nuodėmingoji Kalifornija) sukuria pseudointelektualo įvaizdį, kuriam normos negalioja. Pilnas cinizmo, mylintis save. Jei matėt serialus, žinot, ką turiu omenyje. O jų yra ir daugiau.

Tokie filmukai suformavo naujas charakterių madas. Šį kartą neminėsiu pavardžių, bet yra šiek tiek protingesnių žmogelių, kurie pasinaudojo tokiomis naujomis tendencijomis ir pasidarė reklamą. Pavyzdžiui, rašydami knygas, kurias perka ne tiek dėl turinio, kiek dėl rašytojo asmenybės (arogantiškos, snobiškos).

Žinoma, būti arogantišku ciniku yra daug lengviau negu vaikytis Briuso Viliso įvaizdžio “Kietame riešutėlyje”, nes pastarajam reikia įdėti ir tikrų pastangų. Tad nesistebiu, kad toks charakteris išpopuliarėjo.

Tiesa, nėra lengva ir snobais patapti. Tenka pripažinti, kad snobu gali būti tik tas žmogėnas, kuris turi nemažai žinių tam tikrose temose. Na, arba bent kalba labai užtikrintu tonu. Visais kitais atvejais jūsų bandymai apsimesti kažkuo nueis šuniui ant uodegos.

Kad ir kaip ten būtų, net ir tiems snobams-aktoriams reikia jausti šiokią tokią pagarba. Jie sugeba vaidinti nuolat. Man taip neišeitų.

Artūras Ketlerius

5 Comments

 1. Matomai snobo sąvoka eilinį kartą pasikeitė ir man niekas apie tai nepranešė :-/

 2. Suformuota ta “naujoji snobizmos” forma yra siekiemybė, tačiau tai yra gražu tik iš toli, kai nori tokiu tapti, bet nesi. Iš tikro tokie žmonės gyvenime nėra vertinami, o mieliausiai žmones priima, kurie geba tave suprasti ir išklausyti. Taigi, teorijos lieka teorijomis, o gyvenimas teka sau.
  P.S. kažkaip dėl užslėptos pavardės tai norom nenorom peršasi užu kalno slypinti tiesa..
  P.P.S. O Volkeris Teksaso reindžeris kokius snobus formuojs? :)

 3. Karvė

  Mane tokia pati problema kankina, kaip ir praeivį. Reikės informuoti žodynus…

 4. Artūras Ketlerius

  benami, Chuck Norris yra aukščiau bet kokių formavimų, jam negalioja nė vienas bruožas.

  Mielieji, būtinai žodyną ir man mestelkit. Tokį, kad likčiau be interpretacijos laisvės.

 5. NePo

  Taip ir nesupratau apie ką šita diskusija. Ir jei benamis nebūtų paminėjęs tiesos, net nebūčiau sugalvojęs kokius veikėjus čia bandoma keikti…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *