Emigracija ir kolegijų baimė

pamąstymai Jul 27, 2010 13 Comments

Šiandien su fotografu važinėdami po Varėnos rajoną, įsikalbėjom apie emigraciją. O dar per žinias pranešė, kad Lietuvą per praėjusius metus paliko 15 tūkst. žmonių.

Atrodo, baisu, tačiau iš mūsų abiejų pažįstamų rato į platųjį pasaulį laimės ieškoti išvyko (pasistengsiu neįžeisti) tik neperspektyvias specialybes turintys, tačiau prekybos centre dirbti nenorintys žmonės, visiški nevykėliai arba šiaip dundukai.

Tikiu, kad pabėgo ir perspektyvių žmonių – įvyko “protų nutekėjimas”. Tačiau apverkti padėties nesiruošiu. Labiau linkstu kaltinti mūsuose įprastą sprendimą įstotį į bet kokią specialybę universitete, vietoj to, kad pasirinkus normalią specialybę kolegijoje, užsitikrinti ateitį.

Pagalvokit, jei išneršia universitetai per metus po keletą šimtų nereikalingų specialistų, kurie su savo diplomu nenori žemintis ir bėgti dirbti bet kokio darbo, kas belieka – dirbti bet kokį darbą užusieniuose.

Gal ir persūdau, bet tai viena iš problemų, mano menku supratimu.

P.S. Rytoj (liepos 28) mano gimtadienis. Gėlių ir saldainių negeriu, tačiau sveikinimus mielai priimsiu komentarų forma (nenorėjau daryti atskiro įrašo, tad pridedu prie šio informaciją).

Artūras Ketlerius

13 Comments

 1. anon

  Univeram svarbiausia sutraukt kuo daugiau studentų ir susirinkt kuo daugiau pinigų. Dėl to ir kepami nereikalingi specialistai šimtais. Per daug jiems suteikta savivaldos, ypač finansų srityje.

 2. Problema tame, kad apskritai per daug studentų prikepa universitetai. Reikėtų bent per pusę jų mažinti. O aukštos kvalifikacijos darbuotojai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje paklausūs. Skiriasi tik kiekvieną mėnesį gaunama piniginė vertė. Pvz., Lietuvoje IT specialistas vidutiniškai uždirba 3000 lt, Anglijoje – 5000-10000 svarų. Še tau ir pagrindinis kriterijus kodėl nelikti Lietuvoje.

 3. Arturas Ketlerius

  O bet tačiau, manęs negundo perspektyva bėgti į kitą šalį dirbti. Pakeliauti – taip. Tačiau tik jau ne darbo ieškotis užusieniuose

 4. Gediminas

  Artūrai, nekuklus tamsta ;))

  Evaldai, IT specialistas 3000? Na IT specialistas uždirba kiek daugiau, o IT kompiuterastas (nesugalvojau kaip kitaip išsireikšt) ir uždirba tuos 3000…

 5. Gediminas

  P.S. Aišku aš sutinku, kad užsienyje IT ir kitose srityse darbo užmokestis yra didesnis, tačiau visad yra tačiau.. :)

 6. Tomas

  Kaip sakoma.. you have no sense… ok..

  tarkim dabar kilo nepasitenkinimas, kad visi stoja i univerus, ‘MILIJONAI” studentu kasmet baigia, nenori dirbti prasto darbo ir todėl emiigruoja…tu siulai kazkokia panaceja kolegija.. galima pagalvot, kad kolegijos studentai isidarbinimo problemu neturi ir neemigruoja. Whatever… kitas punktas.Juk visi tie “milijonai” vienaip ar kitaip studijas pabaigė, nesvarbu ar desimtuku ar penketu, jie atitinka konkrecios studiju programos keliamus reikalavimus.(neneigiu kad juose yra bedu)
  ir kvailai skamba tavo pasiulymas stoti i NORMALIA specialybe kolegijoje, o ne i betkokia universistete…

  ok.. trecia.. is tavo pazistamu-draugu rato isvyko tik dundukai (prisiminiau patarle, pasakyk kas tavo draugai, pasakysiu kas TU, na bet ne apie tai as)galima pagalvot, kad cia jokios bedos nera? tie tavo vadinami “dundukai” NEREIKALINGI? GALBUT cia ir beda, kad ju nebera?

 7. Čia greičiau bandos efektas. Visi važiuoja į užsienį tai ir tau kyla klausimas kodėl ne. Mano draugai jau baigia man lagaminus sukrauti ir išsiųsti į užsienį, o aš tik kartoju – man patinka lietuvoje. O tuomet jie mane protina…

  Su gimtadieniu!

 8. Arturas Ketlerius

  Mielas Tomai, gal pats tamsta esi vienas tų, kurie stojo į universitetą “bi tik įstotų”? Nes kol kas taip skamba.

  Taip, studentai atitinka programos reikalavimus. Hmmm. Tai kodėl tiek absolventų Sodroje užsiregistravę? Gal per daug paruošta? Gal reikia pasižiūrėt į ateities perspektyvas ir, pavyzdžiui, pagalvot, kad reikia ne vidutinio informatiko, o, pavyzdžiui, mechaniko, kuris sugeba taisyti hibridinius ir elektromobilius? Pavyzdys čia – neįsižeiskit, informatikai.

  Kas dėl draugų, tamstos turbūt tik visažiniai, taip? KUR aš pasakiau, kad jie nereikalingi? Aš PASAKIAU, kad padėties neapverksiu.

 9. Lietuvoje kiekvienas šuo su aukštuoju. Tai ne tik nuvertina diplomą, bet ir pačią studijų kokybę (nes diplomai spauzdinami konvejeriu… darbai perkami ir t.t.)

 10. O ko čia stebėtis, kad žmonės migruoja? Normalus reiškinys. Užsienyje pažiūrėkite vienam mieste visos tautybės ir rasės. Žmonės turi polinkį judėti, dėka šio polinkio istorijoje nutiko daug gerų dalykų :)

 11. Vilius

  Visu pirma sveikinu su praejusiu gimtadieniu.

  O ka kalbant apie tema, net ir perspektyvas turintys zmones isvaziuoja i uzsieni. Ne vienas is mano pazystamu isvaziavo mokytis i uzsieni, vien todel, kad ten sudaromos geresnes salygos. Antra gera priezastis, patikek kaip pikta kai tu baigi moksla, sedi ofise, dirbi virsvalandzius, dirbi kaip skaitosi ne juoda darba, o su diplomu ten tarkim koks kompiuteristas ar programuotojas, o tavo buves klasiokas kokioj norvegijoj plytas nesiodamas tiek pat gauna arba daugiau, ir jam nereik lakstyti nei paskui sefa, nei tilpt i laika (pvz programuotojui per menesi pagamint projekta), isvis net mastyti nereik.. :) Aišku gali pasakyti, kad geriau dirbti savo megstama darba uz maziau, negu nesioti plytas uz daugiau. Galesi taip sneketi, kai namuose klykaus vaikai, kad nori valgyt ir/ar zmona prasys, kad jai nupirktum naujus kailinius :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *