Gdansko zoologijos sodas – oazė Lietuvos pašonėje

Gdansko zoologijos sodas yra viena populiariausių turistų traukos vietų Lenkijos pajūryje esančiame trimiestyje. Iš tikro, net ir saulėtą dieną nemažai turistų mieliau renkasi šį zoologijos sodą negu poilsį prie jūros.

Tad trumpai pasidalinsiu svarbiausia informacija: kiek kainuoja ir ar verta.

Bilietai

Bilietai į Gdansko zoologijos sodą Oliwa kainuoja tikrai nedaug, pačiu populiariausiu laikotarpiu liepą-rugpjūtį suaugęs žmogus už jį turės pakloti apie 7 eurus (30 zlotų). Tam, kad prie bilietų kasų būtų trumpesnės eilės, bilietus galima įsigyti iš pardavimo automatų. Tačiau turiu įspėti, kad automatuose kaip ir įvairiuose bankomatuose Lenkijoje taikomas labai nepalankus euro ir zloto kursas. Dėl to 7 eurų bilietas gali virsti 7,5 euro.

Kita vertus, vietoj ilgo stovėjimo eilėje sumokėti šiek tiek brangiau taip pat gali apsimokėti. Mūsų šeima pasirinkome būtent šį variantą, nes nenorėjome su dvimete dukra lūkuriuoti.

Ką pamatyti

Pro zoologijos sodo vartus žengėme praėjus vos pusvalandžiui nuo darbo pradžios, tačiau lankytojus fiksuojanti švieslentė parodė, kad mes jau septynišimtieji. Pamaniau, kad dėl to teks grūstis su daugybe kitų turistų, tačiau zoologijos sodo teritorija tokia didžiulė, kad joje lengvai ištirpsta didelė minia žmonių ir jie vieni kitiems netrukdo.

Tai didžiausias savo plotu zoologijos sodas Lenkijoje, aštuonis kartus didesnis negu Kauno zoologijos sodas. Beveik 124 hektarų plote Gdansko parke tūkstantinės minios ištirpsta ir su turistais pečiais pasitrinti tenka tik prie pačių populiariausių gyvūnų, pavyzdžiui, liūtų.

Iš tiesų, parke nuostabu tai, kad gyvūnai ganosi dideliuose plotuose. Taip, dėl to sunkiau pamatyti žirafas ir zebrus, kurie laksto viduryje milžiniškos pievos ir nesiartina prie žmonių. Tačiau bent jau susidaro įspūdis, kad gyvūnai nėra sugrūsti siauruose voljeruose ir kenčia nuo klaustrofobijos.

Taigi, įspūdingai atrodo tiek plačios erdvės, kuriose laksto gyvūnai, tiek ir gyvūnų skaičius.

Tačiau įspėju, kad turite pasiruošti žygiui. Plotai milžiniški, gyvūnų daugybė, tad rezervuokite bent penkias valandas savo laiko. O jeigu vykstate su mažais vaikais, kaip darėme mes, pasirūpinkite vežimėliais, vandeniu ir visais kitais patogumais.

Ar verta valgyti zoologijos sode?

Gdansko zoologijos sodas yra atokiau nuo pagrindinių miesto rajonų, tad greituoju būdu užkąsti šalimais esančiose kavinėse nepavyks. Tačiau tai nekelia problemų.

Sode kavinių ir maisto stendų pakankamai daug, nors pietų metu eilėje teks luktelti ir iki pusvalandžio. Maisto pasirinkimas, kaip ir daugumoje tokių vietų, yra įvairus, tačiau orientuojamasi į šlmaštmaistį: dešrainiai, mėsainiai, zapiekankos ir visa kita.

Maisto, kurį valgėme, kokybė buvo nebloga, nors kulinarinių šedevrų ir nepastebėjome. Tačiau kainos tikrai nesikandžioja. Na, Lenkijoje apskritai ganėtinai pigu, tad neturėtų stebinti ir tai, kad zoologijos sode nebuvo labai didelių antkainių.

Tikrai rekomenduoju šį zoologijos sodą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *