Išplėskime Vilniaus centrą

Idėja Vilniuje įrengti Žvaigždžių alėją yra puiki. Aš ją palaikau. Ne, nesitikiu, kad tai taps miesto traukos centru, netikiu, kad iš užsienio atvykę turistai vaikščios ir ieškos jiems žinomų garsenybių pavardžių, kaip tai daroma Holivudo Šlovės alėjoje. Tačiau manau, kad tokia idėja pridėtų šarmo miestui ir jį dar daugiau praturintų.

Bet ne Senamiestyje. Nesvarbu, ar tai Vokiečių gatvė, Gedimino prospektas, ar Vilniaus ir Islandijos gatvių trikampis. Senamiestyje yra pakankamai istorinių atrakcijų, paminklų ir viso kito. Senajai miesto daliai visai nebereikia dar vieno projekto, menkai turinčio sąsajų su praeitimi.

Visgi Vilnius yra dvigubas. Senasis ir modernusis, tačiau dauguma, kažkodėl, nori šlietis prie patikrintos senosios dalies ir nei kiek nenori tapti tais, kurie plės modernųjį miestą.

Tad gal jau pakaks viską tempti į vieną vietą ir pagaliau laikas praplėsti miesto suvokimo ribas?

Įdomumo dėlei atsidariau Vilniaus turistinį žemėlapį ir nusprendžiau pažiūrėti, ką gi siūloma pamatyti sostinėje.

Kol Vilniaus senamiestis lūžta nuo lankytinų objektų ir muziejų, modernioji miesto dalis dešinėje pusėje vis dar merdėja
Kol Vilniaus senamiestis lūžta nuo lankytinų objektų ir muziejų, modernioji miesto dalis dešinėje pusėje vis dar merdėja

Ir ką gi matome? Modernioji miesto dalis, ta, kuri gali pasigirti prekybos centrais ir dangoraižiais, vis dar yra pakankamas nulis.

Išskyrus Laisvės kelią (o jame yra ir mano plyta), moderniojoje miesto dalyje, kurioje reiktų tęsti dabartinio Vilniaus istoriją, nieko nėra.

Juolab, meras Remigijus Šimašius žada gyvesnę Neries krantinę, labiau pritaikyta miestiečių poreikiams. Tad kodėl nepritaikius pasivaikščiojimams bei pažioplinėjimams ir kol kas dar nykios ir visiškai sterilios aplinkos visai šalia – prie dangoraižių?

Sakote, nieks nesitrenks iki savivaldybės dangoraižio tam, kad apžiūrėtų keletą įamžintų garsenybių? Tai gal tuomet tai ne tokia ir traukos vieta, nes dėl žydinčių sakurų* visas Vilnius sugeba sugūžėti į Konstitucijos prospekte esantį sodą, o po to užbombarduoja Facebook’ą savo asmenukėmis.

Neužsidarykime vienoje miesto dalyje. Kartais gera pasivaikščioti ir kitur.

——————————————-
*už rašymą sakūra su ū ilgąja reiktų bausti kalbainius, į jų pavardes priverstinai įbrukant w raidę, nes tai yra sumauta sakura su trumpu garsu.

4 thoughts on “Išplėskime Vilniaus centrą

 • 14/07/2015 at 08:08
  Permalink

  Problema simbolizuoja mero periferinio matymo ir fantazijos sutrikimus

  Reply
 • 15/07/2015 at 07:19
  Permalink

  Baltasis tiltas – judri ir nauja vieta. Jungianti seną ir naują. Tegu ten ir įrengia taką :)

  Reply
 • 15/07/2015 at 12:18
  Permalink

  Labai teisinga pastaba dėl to, kad reikėtų vystyti ne tik senamiestį, bet ir kuo daugiau atraktyvių vietų sukurti ir už jo ribų, kad Vilnius stebintų ir džiugintų visur.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *