Įstatymai ir teismai Lietuvoje tampa parodija

pamąstymai Mar 24, 2012 No Comments

Nustebote, kad Kedofilijos istorijoje tęsiasi farsas? Kad nepaklūstama teismams ir neatiduodama mergaitė, nors atvyksta visa krūva policininkų? Nenustembate? Ir aš ne, nes tai tiesiog veidrodis viso to, kas vyksta Lietuvoje jau kurį laiką. Veidrodis sužalotos visuomenės.

Visuomenė, ilgą laiką maitinama vaizdais ir istorijomis, kaip žmonės išsisuka nuo atsakomybės, laužo įstatymus ir nė kiek nenukenčia, galų gale tampa sužalota. Visuomenė, kuri priverčiama laužyti įstatymus ir nutarimus, tampa dar labiau sužalota. O Lietuvoje šiuo metu mes turime abi situacijas. Tad gal pradėkime ne nuo tokios akivazdžios – anrosios situacijos.

Kaip biurokratai, politikėliai ir kiti veikėjai priverčia žmogų pažeisti įstatymus? Net jeigu jis to nė kiek nenori? Pavyzdys paprastas. Galima prekiauti dyzelinu, kuriame yra ne mažiau 7 procentų biopriedų. Tačiau yra nemažai automobilių, kurie negali skanauti dyzelino, kuriame yra daugiau 5 procentų biopriedų. Ką daro tie, kurie net nemąstė apie baltarusišką kurą? Nieko negalvoja. Tiesiog perka. Ne tam, kad sutaupytų, nemokėdami akcizo mūsų valstybei. Tiesiog nenorėdami gadinti savo automobilių. Taip net ir sąžiningame pilietyje pasėjama sėkla. Abejonė. Vadinkit tai kaip norit. Bet tai pretekstas netikėti įstatymais, nutarimais, teismais.

Toliau, žmogus maitinamas informacija, kurioje mato tuos, kurie apeina įstatymus, jiems nusižengia ir išsisuka. Ar tai būtų VP, pažaidusi su neįgaliaisiais ir susigriebusi milijonus iš valstybės. Ar tai būtų politikėlis, pabėgęs iš avarijos vietos. Ar tai būtų prezidentė, pažeidinėjanti konstituciją.

Visa ta informacija kaupiasi ir keičia požiūrį į teisę. Ją galima apeiti. Jos galima nepaisyti. Nuo jos galima išsisukti.

Todėl kedofilijos istorija man atrodo tiesiog puikus pavyzdys. Žmonės, nebetikintys įstatymais, teismais juos akivaizdžiai ignoruoja. Ką čia ignoruoja. Galima sakyti, spjauna į veidą. Paprasčiausiai ilgą laiką maitinami politikų bukais išsisukinėjimais arba sprendimai, žmonės nusprendžia, kad jie – aukščiau teismo sprendimų.

Artūras Ketlerius

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *