Kaip “prasimuša” nacionalizmas

gyvenimas Mar 22, 2011 4 Comments

Lrytas.lt rašo apie anglų olimpiadą, kurioje mokytoja užduotis aiškino rusiškai.

Šiaip jau rusakalbių tema labai slidi ir bent kiek ne taip ką leptelėjęs, gali būti apkaltintas kurstymu nesantaikos ir panašiais marazmais.

Tačiau pyktis suima, kai perskaitai štai tokią citatą:

„Atsiprašysiu tų tėvų, kurie jaučiasi įsižeidę, bet nenorėčiau tikėti, kad keturiolikos metų vaikas nesupranta rusiškai. Vis vien visi rusiškus filmus žiūri”, – vakar „Lietuvos rytui” dėstė Senamiesčio mokyklos direktorė Liudmila Isajeva.

Nors nesu nusistatęs prieš rusus, lenkus (nepatinka tik Tomaševskis) ir slaviškas kalbas, tokie teiginiai kelia pyktį.

Net ir populiaresnės kalbos – anglų – propaguotojai nedrįstų, manau, teigti, kad visi keturiolikmečiai ją moka. O Holivudas tikrai daugiau filmų pagamina…

Taip kartais ir šmėsteli galvoje Lietuva lietuviams.

Artūras Ketlerius

4 Comments

 1. Mantas

  AŠ irgi Tomaševskio nelabai mėgstu, nes kaip tik per TV ar dar kur išlenda, tai pradeda visiškas nesąmones suokt.

  O kas dėl šitos mokytojos, tai kai 15min perskaičiau, visiškai apstulbau: negi ji tikrai naiviai tiki, kad visas jaunimas vis dar rusiškai moka.

 2. bzhyk

  Liudmila Isajeva visiškai atitrūkusi nuo laikmečio. Sėdi rusų mokykloje, tai vargšei ir atrodo, kad visi vaikai, ką čia supranta, net ir kalba rusiškai :)

 3. pow

  na tikrai, kur ta ponia gyvena?
  Suprantu mano amžiaus, gal ir turėtų suprasti, bet tai nereiškia, kad ji gali kalbėti rusiškai. O šitie moksleiviai ne vienmečiai…

 4. Nu jau nusisnekėjo.. siai dienai drasiau galima būtų teigti kad rusiškai moka nebent tie kam virš 25-26. Šiai dienai joks lietuvis nepilnametis nekalba rusiškai, nebent rusų kalbos mokytųsi mokykloj (retas atvejis) arba turėtų daug rusų draugų. Filmai prie ko tai nesupratau. Kiek šiai dienai rusai žinomesnių filmų išleidžia ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *