Kaip Švyturio-Utenos alus šauna pro šalį (papildyta)

gyvenimas , kita Jul 27, 2011 13 Comments

Tai, kad Švyturio-Utenos alus neleido streikuoti darbuotojams man pasirodė negražu, bet per daug į šią temą nesigilinau. Tiesa, gavęs FB pakvietimą į alaus boikotą mielai prisijungiau. Vis vien pastaruoju metu dažniau geriu kitas alaus rūšis, kurios yra su skoniu. Tačiau ne apie tai kalba.

Šiandien užmačiau, kad grupės (įvykio) įkūrėjas gavo štai tokį pranešimą iš FB:

We have removed or disabled access to the following content that you have posted on Facebook because we received a notice from a third party that the content infringes or otherwise violates their rights: Event main image: ŠVYTURIO – UTENOS ALAUS BOIKOTAS.

Tai štai. Dabar jau ir aš aktyviau prisidedu prie idėjos skleidimo, nors būčiau tiesiog pasyvus stebėtojas. Internetų amžiuje PR specialistai turėtų galvoti, o ne pulti užčiaupinėti žmones. Net jei tai pasireiškia tik paveikslėlio šalinimu.

Taigi kviečiu visus prisidėti prie šio alaus boikoto. Eikite pirkti smulkiųjų aludarių produktų: varniukų, čižo, jovarų, ajarų, dobilų ir kitokių skanėstų.

O tuos, kurie bando tildyti žmones, palikite su savo alumi dulkėti.

Papildymas. Kadangi su manimi susisiekė PR atstovė, sąžininga būtų pateikti jos išsakytus faktus (teksto neperrašysiu, pridedu trumpai perfrazuotą pasikalbėjimą).

Streikuoti uždraudė ne Švyturys, o teismas. Pats Švyturys negali nieko uždrausti, viskas yra vykdoma pagal įstatymus. Taip pat, jos teigimu, ne PR agentūra kreipėsi į FB, prašydama panaikinti nuotrauką. Turbūt susisiekė kas nors iš Švyturio (tačiau tai nėra tiksliai žinoma kol kas). Kadangi prekės ženklas negali būti naudojamas kur papuola.

Taip pat boikotuoti alų būtų nelogiška, nes tokiu atveju krenta pardavimai, dėl to kristų ir atlyginimai. Berods, nepamiršau nieko paminėt.

Ir taip, esu subjektyvus, bet, kai kas nors paprašo, galiu išsakyti ir jų poziciją.

Tags : ,

Artūras Ketlerius

13 Comments

 1. Koks boikotas? Visi dabar renka kamštelius ir keičia juos į taures arba bilietus į rungtynes. O apie Švyturio-Utenos aluas išstumimą iš lyderio pozicijų neverta net kalbėti, nes:
  – Mažųjų alaus gamintojų alus per brangus (kažkada už Daujotų litrą mokėjau 10 litų).
  – Mažųjų nėra maximose.
  – Visokių varniukų, čižų ir pan. turi eiti specialiai ieškoti.

 2. bach

  juokingai skamba “teismas uždraudė” o kas kreipėsi į teismą :)
  galų gale abi pusės turėtų pripažinti kad vasarą streiko nebus ir su tuo susitaikyti, perdaug tas streikas vartojimo piko metu švyturiui kainuotų…

 3. Karvė

  Na streikų aš nepalaikau, čia jau tikrų tikriausias komunizmas. Nepatinka darbo sąlygos – derėkis dėl geresnių arba susirask kitą darbą. Už streikų organizavimą, organizatorius atleisčiau ir paduočiau teisman.

 4. NePo

  Čia visi pamiršta vieną labai svarbu dalyką, jeigu žinotumėte dėl ko jie streikuoja kitaip kalbėtumėte.
  Aš neatsimenu per kurį kanalą rodė reportažą apie tą streiką ir iš vieno streikuotojo paėmė interviu, kai išgirdau kuo tas streikuotojas nepatenkintas man net šaukštas iš burnos iškrito, jopšiktmat.
  Žodžiu tiksliai neatsimenu todėl perifrazuoju:
  “Mano alga yra 2.5k į rankas be priedų”
  Su tokia alga dar žmonės drįsta streikuoti? Dirbdami kažkokiam užkampyje o ne Vilniuje? Pusė Lietuvos dirba už minimumą ir vos turi už ką valgyti nusipirkti, po to kai sumoka mokesčius. Čia didžiausias išpizdėjimas, suprasčiau, jeigu jie gautų kokius varganus 800, bet dabar…

 5. Gediminas

  Viskas skanesnio ir kokybiškesnio alaus labui! :|

 6. #1, ar KONKRETUS streikas MAN patinka ar ne yra irrelevant (skonio klausimas);

  #2, streikuoti yra tokia pati teisė, kaip ir ireik6ti savo nuomonę; kaip galima išreikšti klaidingą nuomonę (ir teismai nedraudži to daryti), taip [pagal įstatymus] yra leidžiama streikuoti, net jei tavo atlyginimas 10 tūkst/mėn

  #3, karve: streikavimas yra paprasčiausias nėjimas į darbą; jei esi darbdavys, gali atleisti atsisakantį dirbti darbuotoją, tačiau nesuprantu už ką galėtum jį paduot į teismą? tuo pat metu, joks teismas neturėtų galėti UŽDRAUSTI man neiti į darbą, nesvarbu dėl kokių priežąsčių

  #4, teismo sprendimą neblogai išanalizavo p. Račas, nesikartosiu (alaus gamybą teisėjas kvalifikavo kaip visuomenei gyvybiškai svarbią veiklą – kaip medicininė pagalba, gaisro gesinimas, viešosios tvarkos palaikymas, etc)

  #5, draudimas piešti (ale naudoti) kažkokį paveikslėlį man tapatus dradimui piešti muhamedą; minimo FB puslapio organizatoriams siūlau nusifotografuoti tą “prekės ženklą” viešoje vietoje, niekas negalės drausti talpinti viešos vietos nuotraukos…

 7. haaa haa teismas uždraudė, mat ne švyturys o teismas uždraudė :D
  čia panašiai kaip “ne aš žudžiau, o žudikas pasamdytas” :D

 8. sypsnis

  Hadrian, streikas, nėra tiesiog nėjimas į darbą. O už streikavimą darbdavys atleisti negali.

  Uždrausta man rods tuo pagrindu, kad jei nevyks gamybos ciklas, tai esamas raugas gali susprogdinti bačkas. Bet manau tikrai streikuotojai sutiktų prižiūrėti gamybą tiek, kad pavojaus nekiltų :)

  O streikuoja todėl, kad pagal sutartį turėjo kelti atlyginimus, bet to nedarė švyturys. Nematau jokio skirtumo ar tas kėlimas nuo 2500 ar nuo 800 Lt.

  P.S. prisijungčiau prie boikoto, bet švyturys to nepajaustų, jau ir taip keletą metų tik paragauju į pusmetį kartą, kad patikrinčiau ar negrįžo geri laikai :)

 9. Iš šiame straipsnyje cituojamo AB “Švyturys” atstovės spaudai žinutės suprantu, kad būtent AB “Švyturys” ėmėsi priemonių, kad facebookas užblokuotų profsąjungų raginimą boikotuoti Švyturio gaminamas alaus rūšis: “ne PR agentūra kreipėsi į FB, prašydama panaikinti nuotrauką. Turbūt susisiekė kas nors iš Švyturio (tačiau tai nėra tiksliai žinoma kol kas). Kadangi prekės ženklas negali būti naudojamas kur papuola.”
  Įdomi “burbonų restauracija” – cenzūros grįžimas po 23 metų.

 10. Sejanus

  “Vis vien pastaruoju metu dažniau geriu kitas alaus rūšis, kurios yra su skoniu.”

  Nuo tada, kai prieš kelis metus pradėjau gerti čekišką alų, daugiau Švyturio nei į burną negaliu imti. Kažkoks rūgštus vanduo, galimai su šlapimo prieskoniu.

  O kai pagalvoju, paauglystėj nuolat gėriau Švyturį, ir negalėjau pakęsti Kalnapilio. Nenoriu žinot, koks Kalnapilio skonis man pasirodytų dabar…

 11. Sejanus

  Karve, streikas ir yra vienas iš darbuotojui prieinamų svertų derybose dėl geresnių darbo sąlygų.

 12. Pingback: Komjaunimas.lt » Blog Archive » Palangos “Statoile”, sudie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *