Kas gali sustabdyti urano kasyklą? Vabaliukas

„Cameco Australia“ nuotr.
„Cameco Australia“ nuotr.

Australijoje laukinė gamta, akivaizdu, labai saugoma – net ir pati mažiausia. Būtent dėl to 500 mln. JAV dolerių vertės urano kasyklos projektui iškilo reali grėsmė. Gamtosaugininkai požeminiame vandenyje rado faunos ir dėl to gali būti neleidžiama kasti urano.

Vakarų Australijos Aplinkos apsaugos tarnyba atrado iš viso 73 faunos rūšis, tad kol kas nesuteikė Kanados „Cameco“ leidimo kasti uraną „Yeelirrie“ kasykloje. Kaip nurodo „Forbes“, mažai tikėtina, kad Australijos vyriausybė priimtų sprendimą, prieštaraujantį gamtosaugininkų nuomonei, tad kasykla gali likti taip ir neatidaryta.

Ši „vabalų problema“ (bug problem), viena vertus, kelia didelį galvos skausmą „Cameco“, kuri 2012 metais už 430 mln. JAV dolerių įsigijo kasyklą. Kita vertus, tai parodo, kad Australija aplinkosaugos klausimais labai rimtai nusiteikusi ir stabdys net ir pelningą verslą, galintį mokesčiais papildyti biudžetą.

Planuota, kad „Yeelirrie“ kasykla per metus išgautų apie 3,5 tūkst. tonų urano junginio (U3O8). Tačiau dabar 1972 metais atrasti urano klodai bent artimiausiu metu ir toliau bus nejudinami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *