Kodėl Vytautas Didysis turi atitekti Baltarusijai?

kita , kultūra May 12, 2010 No Comments

Delfi.lt praneša, kad Žalgirio mūšio inscenizacijoje dalyvaus du Vytautai. Lietuvių kareivis ir baltarusių teatro aktorius.

Jau esu seniau girdėjęs apie panašius nutikimus. Kodėl? Grubiai tariant, viduramžių karių rekonstrukcija gali būti keliais lygmenimis. Vienas jų, kai atkuriama apranga tam tikro laikotarpio, bet nepasirenkamas konkretus asmuo (tik jo rangas). Kita, kai atkuriamas konkretus istorinis asmuo. Su visa heraldika, būtent jo šarvų rekonstrukcija ir pan.

Antroji rekonstrukcija sukelia chaosą, nes visi nori būti žymiais karvedžiais (ego neleidžia pasirinkti nupiepėlį?). Tai ir susirenka penki Liūtaširdžiai viename kovos lauke. Žinoma, juokingiausia, jei jie gauna nuo eilinių seržantų.

Apuolėje

Apuolėje

O štai Vytautas turi atitekti, bent šį kartą, Baltarusijos kovos klubams. Ir ne todėl, kad čia ieškočiau istorinių prasmių. Tiesiog mūsų kaimynų klubai stipresni. Mačiau kaip Minske lupasi ir kaip Trakuose, Apuolėje. Skirtumas tikrai yra. Mūsiškiai gautų, tad koks čia prestižas atiduoti Vytautą silpnesniam klubui? Jei nustumtume politiką ir pažiūrėtume, kas gražiau atrodys – likimas aiškus. Ir nesvarbu, kad čia tik inscenizacija.

Žinoma, Lietuvos karininkas tikrai bus tvirtesnis negu baltarusių aktorius, tačiau kovoje karvedžiam nurodinėti, o ne kalaviju mosuoti reikia. Tad lieku prie nuomonės, kad geriau veda į mūšį stipresniojo būrio karvedys.

Žinoma, du Vytautai irgi gerai. Galės apsikeisti, kai nuo šarvų svorio nebepastovės ant kojų.

Neužmėtykite akmenimis. Čia pažiūrėjau ne istorinių ginčų aspektu:)

Komjaunuolis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *