Laikraštinės partijos

politika , žiniasklaida Nov 05, 2009 2 Comments

Šiandien dalyvavau konferencijoje „Žurnalisto ir žurnalistikos situacija šiuolaikinės žiniasklaidos sistemoje“.

Plačiau nepasakosiu, bet paminėsiu man labiausiai patikusį pranešimą: Lauro Bielinio „Politinės valios elementai žiniasklaidoje“.

Anot L. Bielinio, žiniasklaida beveik nebesiskiria nuo politinių partijų, o judėjimai, vykstantys medijose, įgauna didelį mąstą.

Nežinau, ar visai gerai supratau, bet viena iš išsakytų minčių buvo ta, kad gali atsirasti (bet gali ir ne) politiniai judėjimai, sukurti žiniasklaidos priemonių.

Kitaip sakant, ne partijos kurs žiniasklaidos priemones (partinę spaudą), o žiniasklaida kurs partijas. Čia, žinoma, jei teisingai supratau.

Aš esu už partinę spaudą, nes tokiu atveju nereikia sau kvaršinti galvos, kokia yra leidėjo, redaktoriaus nuomonė apie politinius judėjimus, nes jei laikraštis konservatoriškas, tai konservatoriškas, ir tiek.

O pati idėja, kad žiniasklaida stumtelėtų savo pažiūras ir taip sukurtų politinius judėjimus, man atrodo labai gera. Ne todėl, kad būtų įgaunama daugiau valdžios, o todėl, kad būtų viešai deklaruojami požiūriai. Eiliniam skaitytojui būtų paprasčiau susigaudyti.

Žinoma, kas per daug, tas nesveika. Nešališka žiniasklaida turėtų išlikti (būtų gerai, kad ir šiaip atsirastų daugiau), kad būtų galima išlaikyti pusiausvyrą.

Be to, dingtų vien tik blogų naujienų transliavimas. Jei jau turi laikraštis savo partiją/politinį judėjimą, tai ir stengsis parašyti, kaip viskas gražu buvo. Objektyvumo gal ir nerasite, bet bent nebus perdėto aimanavimo.

Žinoma, tai tik teorijos. Manau, kad to nesulauksime, bet gražu būtu.

Komjaunuolis

2 Comments

  1. Abejoju, ar teigdamas, jog “žiniasklaida kurs savo partijas”, L. Bielinis turėjo omenyje viešą pažiūrų deklaravimą. Greičiau tai virstų neigiamu reiškiniu, nes tuomet politika ir žiniasklaida tik dar glaudžiau susijungtų.

    Argi tai jau būtų taip skaidriai ir gražiai deklaruojama? Na, netikiu, nebent po kelių dešimtmečių.

    Nors gal ir aš blogai interpretuoju – nesupratau to pranešimo iki galo.

  2. Auksinis kardas

    Nematau kodėl blogos naujienos turėtų išnykti – jau ir dabar žiniasklaida dirba partijų ruporais į valias, ir būtent tas neprofesionalumas, šališkumas labiausiai ir gimdo nepatinkančių dalykų tepliojimą degutu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *