Laukiantys amžino bitkoino augimo išmoko svarbią pamoką

Nors kiek su investavimu susidūrusiam žmogui gali pasirodyti juokingi pasakojimai apie cikliškumą, apie vertės augimą ir kilimą, tačiau akivaizdu, kad kriptovaliutų rinkose tokio elementaraus švietimo trūksta.

Štai penktadienį populiariausia kriptovaliuta bitkoinas patyrė didžiausią nuosmukį nuo maždaug 2013-ųjų ir naujai iškepti investuotojai pašėlo. Tiksliau, dalis jų. Apie tai, kad kriptovaliutų vertė negali augti amžinai rašiau gruodžio mėnesio žurnale IQ. Ko ten neįvertinau, tai pradedančiųjų investuotojų.

Prieškalėdinės savaitės bitkoino nuosmukis, kuris man rašant šį įrašą siekia maždaug 42 proc., apnuogino įdomią naujų investuotojų kategoriją. Iš diskusijų socialiniuose tinkluose matyti, kad nemažai žmonių įšoko į kriptovaliutų traukinį, nuoširdžiai tikėdami jų amžinu augimu. Stipriai rinkos korekcijai žemyn jie nebuvo pasiruošę ir, atrodo, net nesuvokia, kas čia vyksta.

Susidaro įspūdis, kad tai ta pati gyventojų kategorija, kuri finansų krizės ir nekilnojamojo turto burbulo sprogimo išvakarėse vis dar pirko butus ir tikėjosi juos jau po pusmečio parduoti bent penktadaliu brangiau.

Matyt, tokie uber-optimistai investicijų į NT nesuvokė kaip investavimo, tačiau turėtų suvokti, kad pirkdami kriptovaliutas, ypač populiariausią iš jų bitkoiną, jie investuoja. Tad po šios rinkos korekcijos galbūt ir jie atsivers investavimo pradžiamokslius, mat ši savaitė turėjo suteikti vertingą pamoką. Kas be atvangos kyla, anksčiau ar vėliau nusileidžia.

O šis video, manau, labai į temą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *