Mano žodynas – mano nuosavybė

kita Dec 10, 2010 6 Comments

Yra žmonių, kurie mano, kad turi teisę taisyti kitų šnekamąją kalbą. Turiu omenyje ne tik kirčius, keiksmažodžius, bet ir visokius “uber”, “super”, “afigienai” ir pan. Žinote ką? Nė velnio tokios teisės neturit.

Mano mužikiška bendravimo maniera neformalioje aplinkoje – mano reikalas. Visiškai toks pat, kaip ir apranga. Juk mano problema, kad aš nusirengiu pro šalį, pavyzdžiui. Ir retas bando tapt Petruškevičiumi ir aiškinti, kas gerai, o kas ne.

Bet vat kalbininkų privisę kiek tik nori. Taip, reikia kalbėti taisyklingai, kai bendrauji oficialiai, taip, reikia rašyti kuo taisyklingiau, kai rašai ne į savo užrašų knygutę, o publikuoji viešai. Bet kokio velnio draugų kompanijoje aš turiu kalbėti lyg audiencijos pas šalies vadovę metu?

Juk ne sakinius kitomis kalbomis pradedu sakyti. Tik kelis žodžius, kurie skurdina/turtina mano kalbą. Kaip pažiūrėsi.

O jūsų tarpe daug tokių “kalbėkime taisyklingai net prie butelio” tipo žmonių?ių

Tags :

Artūras Ketlerius

6 Comments

 1. Mantas

  Ėch, prie butelio nebeišgaliu kalbėt visiškai taisyklingai net ir norėdamas.

 2. hadrian

  Artūrai, žiūrėti, ką kitas daro / sako / rengiasi, etc. ir jį mokyti yra patriarchato palikimas: Lietuvoje vis dar gajus, tačiau praktiškai neegzistuojantis tokiose šalyse kaip JAV. Gali su pižama ateiti į supermarketą apsipirkti, niekas į tave keistai nepažiūrės: “aš leidžiu tau gyventi tavo gyvenimą, tu leisk man gyventi manąjį” :)

 3. NePo

  Aš kažkodėl susidariau nuomonę, jog oficiali lietuvių kalba yra labai nuskurdinta kalbininku, kai tik noriu sugalvoti žodžiui sinonimą susiduriu su problemomis :(

 4. Gedis

  Turi. Kaip tu turi teisę šnekėti, taip jie turi teisę reaguoti. Čia tas pats kaip spjaudytis ir riaugėti. Su tokiu žmogumi kažkam bendrauti įprasta, o kitiems nemalonu, todėl iš pradžių jie stengsis jį sudrausminti, o nepavykus – vengs bendrauti.

 5. Vilius

  “O jūsų tarpe daug tokių “kalbėkime taisyklingai net prie butelio” tipo žmonių?ių” – jeigu tokių būtų daug, aš turbūt labai retai gerčiau ta butelį.

 6. Karolis

  Turėsim progą padiskutuoti apie tai su ponia S kito semestro metu. Būsim vienoje pusėje :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *