Pasaka apie pigias dujas ir brangų vamzdį

kita , Verslas Nov 12, 2012 8 Comments

Dar neteko recenzuoti knygos. Kad ir vaikiškos. Turbūt to ir nedarysiu, tik trumpai atpasakosiu meno šedevrą. Negaliu gi nepasinaudoti proga papasakoti jums apie “Klaipėdos naftos” iniciatyvą – knygą “Dominykas ir stebuklingas laivas”.

Knyga prasideda Dominyko gimtadienio išvakarėse. Jis taip laukia atvykstančių senelių…

Oi seniai Dominykas nematė kitoje Lietuvos pusėje gyvenančių senelių. Nuo praėjusios vasaros. Anksčiau jie atvykdavo ir per Kalėdas, ir per Velykas, o kartais ir šiaip. Tačiau dabar tas nelemtas brangus šildymas, suryjantis visą senelių pensiją. O ir tėvams, matyt, nelengva. Dominykas netruko pastebėti, kad, tik pradėjus šilti radiatoriams, namuose gerokai sumažėjo saldainių ir daug rečiau einama į kiną.

Taigi, taip mąstydamas jau mūsų veikėjas lyg ir užmigo, bet pas jį atvyko nykštukas, galintis išpildyti vieną jo norą. Noras, žinoma, dar neaiškus. Oi, atsiprašau, žinomas: “Dujos. Noriu pigesnių Lietuvai.”

Labai išsimokslinęs ir dėl to didžiai gerbiamas net tarp nykštukų Senelis Nykštukas papasakojo, kaip galima gabenti dujas laivais. Kiekviena medžiaga gamtoje gali būti trijų būsenų – kieta, skysta ir dujinė. Dujas atšaldžius iki minus 160 laipsnių šalčio, jos pasidaro labai tankios ir pavirsta skysčiu. Šis skystis gabenamas laivais nors ir į kitą pasaulio kraštą.

Čia Dominykas iškeliauja po pasaulį, sutinka tanklaivį, tas jam paaiškina, kad jis negali gabenti dujų į Lietuvą, nes nėra ko? Taip, terminalo. Bet nieko, jis nukeliavo į Pietų Korėja, kur rado laivą-terminalą.

O tada Dominykas pabudo, suprato, kad ne sapnas, kad po dviejų metų Lietuvoje bus SGD terminalas, senliai dažniau atvyks ir pan. Dar buvo apie vamzdį, kurį valdantys žmonės dujas parduoda už kiek nori.

Pacituočiau daugiau, bet bijau, kad mane apkaltins plagijavimu, tad visko nepasakoju.

Asmeniškai, man ši knyga juokinga. Bet aš ne pradinukas. Viena vertus, noriu sveikinti iniciatorius, kad supažindina vaikus (gerai, aš nežinojau, kiek laipsnių šalčio reikia dujoms suskystinti, tai ir mane) su šalies aktualijomis. Kita vertus, man tai atrodo smegenų plovimas ir žaidimas emocijomis.

Jeigu tokia knyga būtų ne apie SGD terminalą, kuris jau patvirtintas, o apie atominės projektą – šumas turbūt būtų didelis.

O ką jūs manote apie tokią iniciatyvą?

Papildymas. Kadangi mane pataisė ir informavo dėl VAE knygutės, štai jos nuoroda.

Tags : , , , ,

Artūras Ketlerius

8 Comments

 1. outside

  Absurdas…
  Elinis marketologinis mėšlas.
  Norisi užvošti tiems kas užsako tokias paslaugas.

 2. zirga galva

  pasirodo suklydau, ji taip pat buvo išspausdinta. Tuo smagiau.

 3. Visvien būtų įdomu pavartyti visą knygelę, kad pažiūrėti, kaip interpretuojama situacija, nes tai tikrai ne eilinis “marketologinis mėšlas”.. :)

 4. Dalius

  Tokios knygutes, mano galva, yra nesamone. Nesistengiama operuoti skaičiais o žaidžiama tik emocijomis. Vaikų.
  Čia panašiai kaip politine reklama ant pažymių knygelių.

  Beje, kur sita sedevra galima gauti ?

 5. Dalius

  P.S. oficialiai teigiama kad LNG yra -260F (arba -162C).

 6. Artūras Ketlerius

  Daliau, deja, nežinau, kur gauti knygą. Gal galima bandyti iš Klaipėdos naftos užsisakyti.

 7. sast

  tai yra pyzdec. na bet reikia kazkaip issisavinti babkes, va ir gimsta sedevrai. autorius 5k, iliustratorius 5k, korektorius 2k, dizaineris 5k, projektu vadovas 3k. pridedam spauda ir samata 30k.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *