„Pasiklydę Šangriloje“: geras pasakojimas, mažai istorijos

ŠangrilaTekstas pirmą kartą publikuotas Knygosnugarele.lt.

Istorines knygas turbūt būtų galima suskirstyti į tas, kurios suteikia žinių, ir tas, kurios galvos nepraturtina. Prie pastarųjų priskirčiau ir Mitchell Zuckoff „Pasiklydę Šangriloje“.

Tačiau tai nereiškia, kad knyga neverta dėmesio. Joje pasakojama apie Antrojo pasaulinio karo metu Naujojoje Gvinėjoje sudužusį JAV kariuomenės lėktuvą. Istorijoje dėstoma, kaip uždarama slėnyje išsigelbėjusieji užmezga kontaktą su čiabuviais ir kaip po to karinės pajėgos bando išvaduoti tris žmones.

Knygoje gausu faktų, iliustracijų ir liudininkų pasakojimų, tačiau ši knyga jūsų nepraturtins. Taip, jūs sužinosite, kokios gentys egzistavo XX a. viduryje Naujojoje Gvinėjoje bei kaip buvo gelbėjami išgyvenusieji, tačiau tik tiek. Knygai trūksta analizės, kai kur – detalumo, nes stengiamasi skaitytoją įtraukti emocijomis, o ne užverčiant jį faktais. Tad jei tikitės praplėsti Antrojo pasaulinio karo istorines žinias, ši knyga – ne jums.

Tačiau istorija yra nuosekli, aiški ir įtraukianti. Todėl ji  gali tapti alternatyva vakaro skaitiniams, jei norite nuotykių romano, paremto tikrais įvykiais.

Mitchell Zuckoff „Pasiklydę Šangriloje“, Metodika, 2012, 368 p.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *