Prezidentei dar ne laikas – reitingai per žemi

gyvenimas , politika Feb 21, 2013 No Comments

Ar pastebėjote apie ką kalba mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė? Tiksliau, apie ką kalba kategoriškai ir aiškiai? Ne? Tada paaiškinsiu.

D.Grybauskaitė paprastai kategoriškai pasisako apie tai, ką žmonės nori girdėti: per aukštos šildymo kainos, mistiniai oligarchai, blogi politikai, per mažai dirbantys valdininkai.

Bet štai. Tik pakklausia jos ko nors, dėl kuo visuomenė yra susiskaldžiusi, arba neturi vieningos nuomonės ir mūsų kietoji prezidentė nutyla. Pamenate, kai buvo visa ta garliavinių nesąmonė? D.Grybauskaitė tai pamykdavo, kad teismo sprendimus reikia vykdyti ir nieko nepadarysi, tai – kad svarbiausia yra mergaitės interesai. Viską išsukdavo, kad būtų ir vieni savi ir kiti ne priešai.

O dabar kitas abstraktumas:

„Pirmiausia, manau, tai labai ankstyvos diskusijos Lietuvoje, jos tik užsimezga. Manau, kad bet kokiu klausimu Lietuvoje verta diskutuoti, o kai pribręs reikalas, tada ir spręsime. Manau, kad kol kas tai labai ankstyva diskusija“, – ketvirtadienį atsakydama į žurnalistų klausimą, ar pritartų tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui Lietuvoje, teigė D. Grybauskaitė.

Ne laikas, nes dar neparengti konkretūs įstatymai? Ne laikas, nes visuomenė nepasiruošusi? Ne laikas, nes jau eilę metų iš vietos nejudančios diskusijos sustabdomos reitingus garbinančių politikėlių? Vietoj to, kad būtų pasakyta: prieš/už… Nes, žinote, skaičiukai gali ne kaip atrodyti po eilinės apklausos.

Dar ne laikas, mielieji. Dar ne laikas pakoreguoti įstatymus, kad, nors ir nedidelė dalis, visuomenės galėtų tvarkyti savo gyvenimą taip, kaip nori. Kad galėtų dalintis turtą skyrybų atveju, arba dalintis finansinius įsipareigojimus, kad galėtų imti ir nutarti palikimą savo antrai pusei.

Dar ne laikas, nes dundukams pataikaujanti šalies vadovė bijo išsakyti savo nuomonę. Nes kas tie keli procentėliai gyventojų ir jų problemos.

O dar ne laikas ne tik vaidinti kietą moterą, bet iš tikrųjų tokia būti? Ne tik tada, kai žinote, jog reitingai jus palaikys.

Artūras Ketlerius

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *