Priešrinkiminis išbuožinimas

politika Dec 13, 2011 3 Comments

Arba darom greit, greit, greit.

Sakykit, kaip norit, bet artėjantys rinkimai jaučiasi. Turtingųjų, turinčių prabangių daiktų, apmokestinimas su potekste, kad gal tada pensijoms pakaks pinigų, atrodo tartum farsas. Viskas paskubomis, neapgalvotai. Tam, kad žmogelių galvose įsirėžtų išbuožinimas tų, kurie, po velniais, turi daugiau. Nesvarbu, ar gavo daugiau dėl to, kad buvo gudresni, gabesni, protingesni, ar tiesiog buvo apsukresni ir sugebėjo pasinaudoti abejotinomis priemonėmis.

Tačiau kalbėti apie tai, ar pats mokestis geras, ar blogas nesiruošiu. Mane užkabino vienas vienintelis šiandien perskaitytas dalykas:

V. Matuzas tvirtino, kad automobilio galia ir jo amžius buvo pasirinkti todėl, kad Lietuvoje nėra valstybinio transporto priemonių registro pagal vertes. Taigi ir nėra, kaip kitaip paskaičiuoti mokestį.

Ištrauka iš Delfi.lt.

Na, ir dar kitas smagus V.Matuzo teiginys:

Matyt, visi sutiks, kad vargingi žmonės neperka automobilių, kurie nuolat brangstančius degalus ryja kibirais.

Matyt, visi sutiks, kad politikai yra idiotai. Ar pritariate? Gerai, išrašom visiems baltus bilietus.

Kaip studentas žinau, kad būna situacijų, kai turi keletą vargiai tau reikalingų duomenų ir bandai jais laviruoti savo pseudomoksliniame darbe. Bet tada nukenčiu aš pats. Šiuo atveju politikieriai žaidžia tais pačiais abejotinais duomenimis. Pagal kuriuos neverta dėlioti mokesčių. Tačiau nukentės ne tik jie, bet ir, o varge, tie, kurie su prabanga nė velnio nesusiję.

Mano galva, tokių mokesčių įvedimas turėtų trukti keletą metų. Reiktų sukurti naują registro sistemą, pagal kurią būtų galima objektyviai spręsti, kas yra prabangos prekė, o kas – ne. Numatyti lengvatas, jeigu kalbame apie automobilius, toms transporto priemonėms, kurios yra ekologiškos. Ir dar daug kitų darbų.

Tačiau rinkimai artėja ir liaudis nelaukia. Kol viską padarysi tinkamai, žiūrėk, ir rinkimai bus pasibaigę ir postus neaišku kas bus pasidaliję. Liaudis išbuožinimo nori čia ir dabar. Bent taip galvoja mieli politikieriai. Deja, gali viskas atsisukti prieš juos pačius. Tas vargšas, paklosiantis kelis šimtus litų už seną britvą, gali supykti, kai reiks kišti biuletenį į balsadėžę. O ir pensininkai, į kuriuos taip žiūri mūsų politikieriai, kai pakvimpa pridvisusių balsavimo kabinų užuolaidomis, gali neapsidžiaugti šiandienine situacija. Žiū, gal kas turės daug ryjantį automobiliuką, su kuriuo tik į bažnyčią ir turgų važiuoja, o še tau, papildomas mokestis.

Darbuojasi prieš rinkimus politikieriai paprastai: darom, paskui žiūrėsim, kas bus.

Artūras Ketlerius

3 Comments

 1. Dalius

  Politikai nėra (visiški) idiotai. Bet jie “dirba miniai” kurią laiko visiškais idiotais.

  Dėl to taip ir išėina. O automobilių vertė nėra didelė paslaptis. Net ir senų bei gerokai panaudotų. Kiekvienas draudikas turi lenteles, pagal kurias skaičiuoja. Tiek žalos atlyginimą, tiek Kasko įmoką.

 2. Artūras Ketlerius

  Daliau, realiai pritariu abems tavo teiginiams. Dėl idiotų ironizuoju, nes… nu kitaip čia neišeina.

  O štai autonobilių vertės kaip visada parodo, kad privatus sektorius sugeba greit ir tvarkingai viską pasidaryti. Kodėl sakau, kad reik registro, tam, kad būtų veikianti sistema, kurioje viskas vyktų paprastai: įsigiai brangų, gauni mokestėlį, pardavei, nebegauni. Primityviai kalbant.

 3. NePo

  Kiek pensininkų vairuoja automobilius? Manyčiau nedaug.
  Deja, didžiausias rinkėjų ratas yra būtent pensininkai, todėl dabar daroma viskas, kad tik palenkti kiek galima daugiau pensininkų į savo pusę. O tą galima padaryti baudžiant “oligarchus” ir didinant pensijas.

  Apie mokesčius turėtum galvoti kitaip. Jau senai TVF sako, kad Lietuva turėtų įvesti automobilių ir NT mokesčius. Bet dėl tokių mokesčių įvedimo protestuoja visa liaudis ir prezidentė.
  O kas yra “prabangos” mokesčiai? Būtent automobilių ir NT mokesčiai, kol kas tik “turtingiems”. Per kiek laiko netikėtai tais “turtingais” tapsime mes visi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *