Pseudogalinga Š.Korėjos kariuomenė

kita , politika Apr 26, 2012 1 Comment

Šiaurės Korėja svaidosi pareiškimais, kad jų ginkluotė velniškai moderni. Ir, be abejo, gali nušluoti JAV. Komiškai viso to kontekste atrodo spėlionės, kad Š.Korėjos raketos – butaforijos.

Dar pridėkime tai, kad neseniai vykęs raketos bandymas nenusisekė ir turėsime visą fiasko puokštę. Iš pažiūros, tiesiog branduolinė nevykėlė, o ne rimta grėsmė. Bet toks svaidymasis atominiais grasinimais – sistemingas.

Nors spėlionės apie raketų pajėgumus įvairios – branduolinis baubas nesitraukia ir nors vienos šiauriečių raketos atrodo butaforinės, o kitos – tiesiog krenta į vandenį, artimiausios valstybės negali būti ramios. Labai norint, užtaisą ir su katapulta per sieną galima švystelti.

Atrodo, kad panašaus lygmens ginkluote šiauriečiai ir yra ginkluoti. Daily North Korea pasiekė gandai apie 2010 metais pasienyje įvykusį apsišaudymą tarp šiauriečių ir pietiečių. Nors tada, oficialiais duomenimis, Š.Korėjos kariai nenukentėjo, o du P.Korėjos kariai ir dar du civiliai žuvo, šaltiniai tvirtina kiek kitaip. Nors oficialių duomenų šiuo metu gauti neįmanoma, spėjama, kad konflikto metu žuvo 10 Š.Korėjos karių ir dar 30 buvo sužeista. O patys kariai išsigando, nes “pietiečiai smogė tiksliai į vietas, iš kurių buvo paleidinėjamos raketos”. Kitaip tariant, aukšto lygio ginkluotė, apie kurią kalba šiauriečiai – totalitarinio režimo kariuomenei yra nepasiekiama svajonė. Priešingai nei pietiečiams.

Tiesa, jie vis dar turi milijoninę kariuomenę, o tai – didžiulė jėga. Tačiau, jei tikėsime pabėgėlių iš Š.Korėjos pasakojimais, didžioji dalis kariuomenės neturi net elementarių daiktų – pavyzdžiui, kojinių. Taip pat sotaus maisto davinio ir bent minimalaus akstino kovoti (vėlgi, žinia apie pietiečių ginkluotės modernumą pasklido tarp karių). Pridėkime prie šios lygties menamus priešininkus, kurie turi modernius ginklus, pakankamai maisto ir jaučia užnugarį iš JAV… Lygties atsakymas gali pasirodyti ne toks ir aiškus, ns dideli skaičiai šiuo atveju gali tapti bereikšmiai.

Kokia viso to išvada? Šiauriečių vadai nėra kvaili. Jie puikiai suvokia, kad vienintelis koziris ir užsieniečių sulaikymas nuo per didelio kišimosi į šalies vidų – tariama ar tikra branduolinės ginkluotės grėsmė. Nesenas JAV ir Š.Korėjos susitarimas dėl branduolinės programos stabdymo už paramą maistu, dabar atrodo kaip Kim Jong Uno eksperimentas. Ar pradės aplinkinės šalys spausti šiauriečius, jeigu šie pažadės nebemosuoti branduoliniais užtaisais. Atrodo, rezultatai nepatiko, todėl Š.Korėja grįžo prie senų įpročių.

Pseudogalinga Š.Korėjos kariuomenė, greičiausiai nesugebėtų atsilaikyti prieš didesnį išorinių jėgų spaudimą. Galbūt pakaktų net ne karinio, o diplomatinio spaudimo. Todėl valstybė, norėdama išlikti, kaip ją pravardžiuoja kai kurie JAV atstovai, Sopranų valstybe (plačiau apie šį pavadinimą kitą kartą), privalo įsikąsti savo branduolinės programos. Neaišku, ar ji tikrai pavojinga, kaip stipriai pakenktų aplinkinėms valstybėms ir ar bent kaip nors sugebėtų sudrebinti JAV. Tačiau tai vienintelis šiaudas, kuris šiuo metu apsaugo Kim’ų dinastiją nuo aplinkinio pasaulio įkyraus kišimosi.

Jeigu jums patiko šis tekstas, įvertinkite tinklaraštį ir atiduokite savo balsą Komjaunimui Login.lt rinkimuose.

Artūras Ketlerius

One Comments

  1. “Neaišku, ar ji tikrai pavojinga, kaip stipriai pakenktų aplinkinėms valstybėms ir ar bent kaip nors sugebėtų sudrebinti JAV.”

    Kiek suprantu, visiems akivaizdu, kad JAV jokios raketos nepasiektų (nustebčiau, jei nebūtų sunaikintos dar prieš pakylant). Problemą kelia išimtinai kaimyninių valstybių saugumas, kurį užtikrinti (dėl artumo) nėra taip paprasta.

    Tokiu būdu, klausimas nėra (niekada nebuvo), ar Š. Korėja “sunaikins pasaulį” – tačiau nemalonu (skaudu) būtų prarasti ir vieną kitą milijoną žmonių (kažkur netoli aplinkui)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *