Religijos mokestis: bažnyčia – paprasčiausia organizacija su mokamomis paslaugomis

kita Sep 24, 2012 7 Comments

Vokietijoje katalikų bažnyčia nusprendė, kad nemokantys religijos arba bažnyčios mokesčio, bus atskirti nuo šio instituto. Tiksliau, nemokėjimas tam tikra prasme reikš bažnyčios išsižadėjimą. Jokių vestuvių, krikštynų ar laidotuvių pagal šios institucijos papročius. Tik ligonio patepimas.

Vokietijos pavyzdys puikiai parodo, kad bažnyčia yra institucija, teikianti paprasčiausias paslaugas, o už paslaugas reikia susimokėti. Jei to nedarai, nebegauni jų. Ir nieko čia dvasingesnio, aukštesnio, ar tyresnio nėra. Yra paprasčiausias biznis.

Mano nuomone, Lietuvoje taip pat reikalingas religijos mokestis.

Aš esu religijos arba bažnyčios mokesčių šalininkas. Esu už, kad bet kuri religija būtų išlaikoma tik tikinčiųjų ir nei vienas mano sumokėtas litas valstybei, nenukeliautų į mažareikšmių bažnyčių atstatymo fondus, ar kitus man atgrasius ir su religija susijusius niekalus. Ir visai nesvarbu, kad tai per metus būna nedidelės sumos.

Negana to, esu už, kad religinės organizacijos būtų apkrautos mokesčiais, kaip ir bet kuri kita organizacija. O religijos mokestis tokiu atveju padėtų lengviau susekti gaunamas pajamas ir švariau imti pinigus iš šių organizacijų. Nepavyktų nuslėpti, nei kiek gauna, nei kaip gauna.

Tai tiek. Gal kada sulauksiu ir Lietuvoje panašaus mokesčio.

Seniau apie religijos mokestį rašiau čia.

Tags : ,

Artūras Ketlerius

7 Comments

 1. Aš irgi šitą žinią sutikau džiugiai. Demistifikuosi finansinius srautus ir, žiūrėk, kaip mat ir apostazių padaugės, ir tūlam piliečiui parūps kodėl B. kai kurių mokesčių nemoka, ir kitokeriopai tvarkos padaugės. Profit :-)

 2. che

  na sutikit kiekviena instituta, kazkas turi islaikyti, jei jus po velniais norit susituokti baznycioje ,nes taip pageidauja jusu damos teveliai,ateinat o ten ant duru uzrasas, bankrutavome, kreipkites i artimiausia sinagoga.Tik aisku tusciu baznyciu gal ir daugoka, bet tai daugumoi architekturos meno paminklai,ka jus siulot,langus uzkalt lentom,ar paverst kiaulidem.

 3. Viešpats

  Pilnai su jumis sutinku, tik va pavarčiau su šiuo postu susietą senesnįjį ir jau statysiu klausimą: ar tebenorite, kad apmokestinimas vyktų tokia schema: parapijiečiai privalomai moka bažnyčiai -> nuo bažnyčios nuskaičiuoja valstybė?

 4. NePo

  Man labai įdomu, kiek atsirastų ateistų po šito mokesčio įvedimo. Manau, kad nedaug.
  Tarkim mano giminės bažnyčioje paprastai lankosi nedažniau nei du kartus: prieš velykas ir prieš kalėdas. Bet jiems reikia visokių kitokių pribumbasų: vestuvės, krikštynos, laidotuvės ir t.t. Ir nors lankosi nedažnai vis tiek praktiškai visa giminė mokėtų.
  Manote, kiti žmonės elgtųsi kitaip?

 5. MariusM

  Aš už mokestį ir kokią nors tvarką. NePo, manau, kad atvirkščiai- momentaliai paaiškėtų, kad katalikų ar ko ten Lietuvoje visai ne 80%, kaip kad bandoma teigti remiantis apklausomis kuo gyventojai patys save laiko, paaiškėtų, kad tų katalikų geriausiu atveju 20%…, gal 8%, o gal dar mažiau. Čia, žinoma, jei tas mokestis nebūtų kažkoks perskirstymas, kaip kad su keliais procentais, kuriuos gali paskirt ne pelno kokiai kontorai, nes realiai kišenėje jų vis viena neturi, o jei bažnyčios mokestis pasijaustų kišenei, tegu ir nelabai daug. Čia tik mano nuomonė, bet save vadinančių katalikais ar kitokiais kokiais krikščionimis šiame krašte beveik nebeliktų.

 6. Artūras Ketlerius

  Che, bažnyčios kai kur tampa muziejais, bibliotekomis, net restoranais. Pastatą naudoti galima įvairiai.

  Viešpats, iš esmės sutinku, nors dėl tikslios dalies galima diskutuoti. Pavyzdžiui, iš žmonių surenkamas mokestis gali likti neapmokestinamas, tačiau apmokestinamos kitos bažnyčios pajamos: už pastatų nuomą ir kitas ne su parapijiečių rinkliava susijusias pajamas.

  Nedrįsčiau teigi, kad katalikų ar kitų religijų atstovų sumažėtų keturis kartus, tačiau smukimas būtų.

 7. Vytenis

  Mūsų parapijoje vienu metu jau reikėjo mokėti ne tik už teikiamas paslaugas, bet ir metinį šeimos mokestį bažnyčiai. Dargi buvo teigiama, kad jeigu kunigas negaus, tai gresia bažnios ribojimai. Tačiau tai buvo tik metus ar du, nes dėl pasaulietiškų reikalų ir privalomų apeigų nesudėrinamamumo kunigui teko persikraustyti į kitą parapiją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *