Ryga – puiki vieta trumpam pabėgti

Su savąja nusprendėm trumpam pabėgti iš įprastos aplinkos ir kur nors netoli pailsėti. Pasirinkome Rygą, nes aš šiame mieste paskutinį kartą lankiausi prieš gerus dešimt metų, o brangiausioji iš vis pro Rygą tik pravažiuodavo.

Esu mėgėjas atostogas – net ir trumpiausias – suplanuoti, o ieškodamas įspūdžių iš Rygos ir patarimų, ką nuveikti – nelabai ką radau aktualaus. Lietuviškoje blogosferoje radau tik keletos metų senumo įspūdžius, todėl nusprendžiau surašyti, ką gi, mano nuomone, būtų verta aplankyti, ar nvueikti.

Juolab, kad Ryga tikrai puikiai tinka trumpam poilsiui nuo darbo ir aplinkinių.

“Funky hostel” šeimininkė paperka

Nusprendėme, kad Rygoje praleisime tris paras (atvykome pirmadienį, o ketvirtadienį išvykome). Labai didelio biudžeto kelionei neskyrėme, tad nusprendėme gyventi hostelyje. Išsirinkome “Funky hostel” ir tikrai nepasigailėjome. Trys paros dviviečiame kambaryje mums atsiėjo 72 eurus. Žinoma, buvo ir pigesnių variantų, tačiau mane tenkino atstumas iki senamiesčio (10 minučių pėstute) bei pakankamas prekybos centrų ir kavinių kiekis aplink. Plius šiame hostelyje buvo galima gauti nedidelius pusryčius (dribsniai, sumuštiniai, kava) bei buvo internetas.

Be to, šeimininkė Eve paliko labai gerą įspūdį. Vos tik gavome raktus į savo kambarį, ji prisėdo su mumis, atsivertė žemėlapį ir sužymėjo visas vietas, kur, jos nuomone, verta apsilankyti bei pavalgyti. Jei ką prisimindavo, prieš mums išeinant miestan kiekvieną kartą vis parodydavo žemėlapyje, kad vienur, ar kitur įdomu, skanu ir t.t. Tad mane šis hostelis labai greit papirko.

Ką nuveikti?

Savaime suprantama, kad būtina pasivaikščioti po senamiestį, tačiau aš labai rekomenduočiau sudalyvauti rytinėje ekskursijoje, o ne tik aklai trankytis po senamiestį. Kiekvieną dieną 11 valandą priešais Šv. Petro bažnyčią gidas norinčius pavedžioja po miestą, įveda į kai kurių namų vidų sušilti ir, galų gale, duoda išgerti Rygos balzamo.

DSCN7758

Pati ekskursija yra nemokama ir gidui galima duoti auką, arba visai nieko neduoti (standartiškai visi davėme po 5 eurus). Per maždaug dvi valandas trunkančią ekskursiją Tomas – mūsų gidas – apvedžiojo po visus svarbesnius ir įdomesnius objektus, papasakojo savo požiūrį į politines aktualijas, o vėliau jau senamiestį iššniukštinėjome iki galo savarankiškai.

DSCN7737

Jeigu piniginėje ne labai striuka, siūlyčiau pakilti į Šv. Petro bažnyčios bokštą – jo aukštis 72 metrai, tad atsiveria puikus vaizdas. Tiesa, jei kiek stipriau apkarpėte išlaidas, tada šio malonumo nesiūlyčiau, nes kainos visgi kandžiojasi – 7 eurai žmogui. O vasario mėnesį mes labai ilgai tuo brangiu vaizdu nesugebėjome mėgautis – po poros minučių pradėjome drebėti iš šalčio.

DSCN7746

bokstas

Rygoje tikrai bent keletą kartų išgirsite, kad miestas – išskirtinis savo “Art Nouveau” architektūra: daugiausiai tokio stiliaus pastatų Europoje, labai gražūs ir praturtinantys sostinę namų fasadai ir pan. Mes taip pat išgirdome, tad apsilankėme “Art Nouveau” muziejuje. Jis įsikūręs kiek atokiau nuo pagrindinės senamiesčio dalies, pirmo aukšto bute. Bilietas kainuoja 3,5 euro, tad pakankamai nebrangiai valandėlę galite pašmirinėti ir pasigrožėti visokiais gražiais dalykais (jei vykstate su mergina – būtinai eikite). Tiesa, muziejus, pabrėžiu, pirmame aukšte. Mes iš pradžių nuklydome į penktą aukštą ir patekome į kitą muziejų.

art-nouveu

Štai ko tikrai nesiūlyčiau – tai Fotografijos muziejaus. Nedidelė nuolatinė ekspozicija bei dvi laikinos parodėlės už maždaug 3 eurus visiškai nesužavėjo. Asmeniškai aš į šį muziejų veržiausi dėl senos fototechnikos ekspozicijos, tačiau pamačiau tik keletą kiek įdomesnių eksponatų, o ir eksponuotos nuotraukos labai nesužavėjo. Galbūt siūlyčiau tik tiems Rygos lankytojams, kurie labai domisi fotografija, tačiau, kita vertus, Vilniuje sendaikčių krautuvėse įdomesnių fotoaparatų yra tekę matyti, kuriuos dar ir pačiupinėti gali.

Maistas!

Nežinau, kaip jums, bet man atostogos, kurios siejasi tik su prekybos centrų mišrainėmis, ar bandelėmis iš kioskų, yra nelabai tikusios atostogos. Maisto bet kurioje kelionėje turi būti daug ir įvairaus.

Iš hostelio šeimininkės sulaukėme daug pasiūlymų, kur nueiti užkąsti, o ir patys užmatėme ne vieną gundančią vietą, tad per poilsio dienas išsirinkome tris vietas, kuriose nusprendėme išbandyti laimę.

Žinoma, kiekvienas, atvykęs į Latviją pirmiausiai suvalgo ne šiaip kokį žlėgtainį, o… burgerį, tad tą padarėme ir mes. Pasirinkome netoli hostelio buvusį “Street Burgers”, kuris nenuvylė. Nemėgstu, kai mėsainiai ištyžta nuo padažo kiekio, o jautiena srūva nuo riebalų. Čia to nebuvo, tad ties tuo savo apžvalgą ir baigsiu, nes nesu didelis ekspertas bei paragavęs nesuprantu, ar prieskoninė žolė buvo auginta vietoje, ar specialiai reaktyviniais lėktuvais atgabenta dar šviežia iš Viduržemio jūros regiono. Du jautienos mėsainiai, viena porcija bulvyčių ir du alaus mums atsiėjo apie 19 eurų.

Paprasta burgerinė su nepermirkusiais mėsainiais

Kiek pigiau pavalgyti galima Folko klube “Ala”. Tiesa, kvailystė būtų ten tik valgyti, nes “Aloje” yra didelis alaus pasirinkimas – Vilniuje tokios vietos atitikmuo būtų Alaus namai.
Maisto pasirinkimas artimas mūsų “tradicinės virtuvės” kavinėms ir restoranams – karka, kotletai, šonkauliukai ir panašiai. Nieko išskirtinio, tačiau viskas skanu, o porcijos didelės. Dviese pietums už porciją kotletų ir jautienos užkepėlę sumokėjome apie 13 eurų, jei skaičiuotume su išgertais 4 bokalais alaus – 22 eurai.

Na, o pats pigiausias ir, iš tikro, smagiausias pasirinkimas buvo “Hare Krišnos” valgykla. Nejaučiu didelės meilės, kai šios religijos išpažinėjai Gedimino prospekte, Vilniuje, eina dainuodami, bet niekada nepraeinu nenusipirkęs kokio užkandžio iš jų palapinių mugėse. Taigi, apsilankyti jų valgykloje buvo tikras džiaugsmas.

Neapsigaukite, nors pastatas iš šono atrodo baisiai, o valgyklos pavadinimas nenuteikia labai apetitingai, ten pilna žmonių, o patiekalai tikrai skanūs. Mokama už svorį, tad galima paragauti visko po truputį. Detalizuočiau, ką valgėme, bet nelabai ir žinau – ryžiai su pievagrybiais, kalafijoras tešloje, grikių maltinukas, kalafijoro pyragas. Svarbu, kad buvo skanu. Du pilni padėklai mums atsiėjo nepilnai 10 eurų, o jei priskaičiuosime saldumynus, kuriuos jau kiek vėliau nusipirkome, tai iš viso toks pavalgymas kainuoja 12 eurų dviems žmonėms.

Tiesa, visur rekomenduojama užsukti į Rygos turgų šalia centrinės autobusų stoties. Užsukome. Išskyrus tai, kad jis įrengtas buvusiuose dirižablių paviljonuose, nieko įdomaus. Čia lyg Vilniuje turistams siūlyti apsilankyti Gariūnuose.

3 thoughts on “Ryga – puiki vieta trumpam pabėgti

 • 11/02/2014 at 15:26
  Permalink

  Puikus miestas, tenka dažnai lankytis, labai patinka :)

  Reply
 • 14/08/2014 at 12:13
  Permalink

  Burgerio dar nesu valgiusi. Rygoje man patinka blyninė. Pasiimu mūsų namuose vadinamų “naliesnikais” blynų, džemo užsidedu, sulčių ir nebrangiai pavalgau. Svarbiausia-skanu. Rygoje verta ir toliau nuo senamiesčio pasukti, medinių namų rajone pasivaikščioti. O turguje man vietoj latviško sūrio įkišo lietuvišką :-)

  Reply
 • 29/01/2019 at 23:55
  Permalink

  Hi,I log on to your blog named “Ryga – puiki vieta trumpam pabėgti – Ketlerius.lt” on a regular basis.Your humoristic style is awesome, keep it up! And you can look our website about free proxy list.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *