Samanės įteisinimas gerai?

kita Sep 22, 2010 10 Comments

Kol kas Seimas ginčyjasi – įteisinti, ar ne. Populiariausias pretekstas, kodėl jos nereikia įteisinti – prasigers tauta. Man iškart į galvą šauna toks posakis: Vyrai gėrė, vyrai gers, kol žemelė apsivers…

Nuskambėsiu kaip koks prakeiktas alkoholikas, bet manau, jog samanę įteisinti reikia. Ne dėl kažkokių asmeninių įgeidžių, tačiau mąstau, kad šitaip būtų galima surinkti daugiau mokesčių. Žinoma, neužkamšys visų skylių, bet vis į kišenę.

Kita, daug didesnė problema – valstybė žmones verčia jaustis nusikaltėliais. Naminukės gamyba su visokiom žievėm, sultimis ir pan. yra populiari. Taigi kiekviena bobutė, verdanti užpiltinę savo reikmėms, turi jaustis kaip didžiulė nusikaltėlė. Pirkėjas – kaip narkomanas.

Taigi visi daro šį nusikaltimą ir visiem pradeda darytis dzin. Padaroma išvada, kad valstybė prisigalvoja visokių nesąmonių, todėl neverta kreipti dėmesio.

Tada pradedi nekreipti dėmesio ir į kitas taisykles, kitus įstatymus.

Tiems, kurie šauks, jog pagal mano logiką reikia įteisinti viską, ko visuomenė (bent dalis jos) nori: narkotikus, prostituciją ir pan., pasakysiu, jog kalbu apie griežtą samanės kontrolę. Ir tik todėl, nes parduotuvėje mes gauname alkoholio įsigyti, todėl galima suteikti galimybę ir smulkiems bravorams įsisteigti.

Artūras Ketlerius

10 Comments

 1. benamis

  Teisingas požiūris, kad reikia legalizuoti.
  Tikiuosi, jei leis gaminti naminę, tai ne už kalnų galėsim ir narkotikus legaliai vartoti bei pas prostitutes eiti. Tik įdomu kiek laiko tas užtruks…

 2. Evaldas

  Reikia legalizuoti. Bet tie, kurie verda miškuose, kažin ar norės legalizuotis, nes reikės mokėti mokesčius, nebegalės bet ko dėti į samanę (pvz., negalės imti vandens iš kokio nors tvenkinio). Ir tada samanės puslitris kainuotų nebe 5 litus, o kokius 15 lt.

 3. Netikiu, kad įteisinus samanę biudžetas pasipildytų mokesčiais. Spėčiau, kad labiausiai nukentėtu policininkai nebegalintys imti kyšių iš samanės gamintojų ir naudingiausiai tai būtų institucijoms užsiimančioms higienos klausimais. Bent jau pirmus kelis metus po legalizavimo tai iš samanės gamintojų higienos priežiūros būtų galima namus statytis. O paskui greičiausiai, kad neapsikentę higienistų dauguma vėl nueitų į pogrindį.

 4. Dali.us

  Bobutes savo “uzpiltines” daro ne is samanes.. o is spirito. Bent pas mus kaime taip darydavo. Samagonas ir trauktine yra du visai skirtingi dalykai

  As asmeniskai nieko pries samagona neturiu (nors jis man ir nepatinka…), bet tiketis kad nuo to biudzetas papilnes ar nebelis “nelegaliu tasku” yra naivu. O ir apskaita tokios varyklos patikrinti butu keblu.

 5. Vytas

  Šiandien ryte kaip tik klausiau per zinias apie tai. As manau, kad lietuvai labai truksta smulkaus verslo skatinimo, verslo kuriame dirba keli zmones. Jei toks verslas butu skatinamas – mazetu bedarbiu. Tai nebutinai susije su samane, bet galetu buti to dalis. Juolab kaip zinia siais laikais ikurti savo nedideli versla velniskai sunku ir uzima daug laiko. Jai tai butu pradzia – as uz.

  Beje taip pat esu uz narkotiku ir prostitucijos legalizavima. Auklejimas yra daug svarbiau nei bet kokie draudimai.

  P.S. narkotiku legalizavimas, labai isskirtu lietuva is visos europos, kurioje tuo garseja tik Nyderlandai. Gal tai galimybe mums? Lietuva – drasi salis :)

 6. NePo

  Pritariu Evaldo išsakytai nuomonei.

  Kam tikrai būtų naudinga “Naminukė”? Kaimo turizmui. Tikrai ne eiliniam, kaimo turizmui, o tam kur atvažiuoja užsienio turistai ir nori pamatyti dalelę “laukinės gamtos” ir “Lietuvos grožio”. Tik tokiose vietose apsimokėtų ją legaliai gaminti.

  Tie, kurie gamino, ją gamins ir pardavinės kaip anksčiau.

  Jeigu samanė būtų legalizuota, tai bus užkelti belenkokie reikalavimai. Vandens filtravimas, gamybos sąlygos ir t.t. Gaminti bus brangu ir dar nuo to reikės mokėti mokesčius. Kainos bus užkeltos, maximoje degtinė vis tiek bus gerokai pigesnė.

  Ar gali prasigėrusi tauta prasigerti dar labiau? Nemanau.
  Uždraudė prekiauti alkoholiu po 22. Pasekmės: parduotuvės užsidaro anksčiau, sumažėjo pardavėjų uždarbis, gal net gi dalis buvo atleista. Prekybos centrų pelnas irgi sumažėjo.
  Tie kurie nori, eina gerti į barą, tie kurie tingi eiti į barą apsirūpina iš anksto. Taigi ar draudimas padarė ką nors gero? Pavertė tautą blaivesne? Kažkodėl aš abejoju.

  Kaip sako Vytas, auklėjimas daug svarbiau už bet kokius draudimus.

 7. Nepo, nei elitinis nei kuris kitas kaimo turizmas ir dabar neturi jokių problemų su naminuke :D

 8. Vilius

  Na dėl tautos prasigerimo cia galima labai smarkiai gincytis. Uzdraude po 22h gerti, pirmus metus bubo kebloga, bet is patirties galiu pasakyti, anksciau gerdavome su draugais maziau, dabar baime, kad neuzteks ir prisiperki per daug, o poto kaip sako “Jura iki keliu”. Tuolabiau, kad zmones rado kaip apeiti istatymus, atsidaro ale “bara”, kuriame vienas stalas ir grotuotas baras. Ir pardavineja kaip anksciau ir antkainiu neuziskele. Kas nori vistiek geria, tik + smarkiai sumazino iplaukas i biudzeta (dar pries metus skaiciau laikrasti, kad sumazejo jei neklystu ~milijardu litu).

  Samanė, tai ne vien tas brudas smirdantis ir neskanus uz penkis litus. Yra kas gamina tikrai kokybiska gerala, aisku čia ne tie kurie “stumdo” po pitaka, vietiniams chroniams.

 9. Artūras Ketlerius

  Daliau, užpiltinę kiek neteisingai pavartojau, turėdamas omeny su visokiom ąžuolo žievėm daromą.

  Kas dėl tolimesnio virimo miškuose. Žinoma, kad dauguma jų neišeitų iš pogrindžio ir virtų kaip virę. Užtat ir tiktų jų birzgalas xroniams, tuo tarpu kitiems (pvz., man) didesnė pagunda būtų įsigyti kokybiško birzgalo iš kaimo turizmo sodybos.

  Klausimas, ar tikrai higienistai taip nuluptų gamintojus? Ne visai, manau. Jei šie bent kiek pasistengtų.

  Deja, dėl kanapių neturiu tokios konkrečios nuomonės. Viena vertus, pas mus nėra tokios gilios tradicijos ją rūkyti (kitas reikalas – padažus daryti). Kita vertus, Olandijoje irgi nebuvo tos tradicijos, bet privažiavo imigrantų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *