Sezoniniai darbininkai nuo šiol dar pigiau (pataisytas)

pamąstymai , Verslas Jan 22, 2013 3 Comments

Vakar užmačiau, kad jau galima prašyti kompensuoti pirmą kartą pagal darbo sutartį įdarbinto jauno žmogaus atlyginimą.

Idėja graži: 23,3 proc. darbo užmokesčio kompensuojama už pirmą kartą pagal darbo sutartį įdarbintą 16-29 metų žmogų. Turėtų tai, manau, paskatinti darbdavį čiupti universitetus baigusius diplomuotus specialistus. Tik štai, jaunieji specialistai ir specialistės, pakelkite rankas, kurie nesate pagal darbo sutartį nešioję skiedinio statybose, ar padėklo kavinėje. Na, tuo metu, kai per vasaros atostogas norėdavosi užsidirbti šiek tiek pramogoms, rūbams, ar dar kam.

Negali būti, rankų daug? Matyt, nes padavėjoms, statybininkų pagalbininkams, medelynų darbuotojams autorinių sutarčių paprastai niekas neišrašinėja. Tad štai, nuplaukė svajos lengviau įsidarbinti ir savo patirties trūkumą kompensuoti ekonominiu pranašumu.

Kita vertus, strėja vasara, o su ja – sezoniniai darbai, tad bus galima tikėtis konkurencinio pranašumo prieš kitus, norinčius įsidarbinti sezoniniais darbininkais. Vis šis tas. Ir darbdaviui gerai, ir laikinai uždarbiaujantis skųstis negalės.

Apačioje pridedu apklausą, nes įdomu, gal visgi klystu dėl tų darbo sutarčių (tikiuosi, kad veiks apklausa).

Pataisymas: buvau šiek tiek paprotintas ir papildau, tekstą, nes suklydau. Darbo sutartis negalioja, jei įsidarbinta iki 18 metų buvo. Pirmuoju įsidarbinimu laikoma tada, kai darbo sutartį pasirašo pilnametis. Tačiau kompensacija mokama nuo 2012 metų rugpjūčio, tad jei pirmą kartą pilnamestystės sulaukę įsidarbinote 2011 liepą, kompensacijos nebegausite.

[poll id=”4″]

Tags : ,

Artūras Ketlerius

3 Comments

 1. pow

  O kur autorinės apklausoje?

 2. Aurimas

  Pastabos geros – daug kas jau išbandė darbą su darbo sutartimi. Beeet kalba eina gi ne vien tik apie universitetų absolevntus, kurie kažkada dar studijų metu dirbo kokioj kavinėj. Nereikia pamesti ir tų, kurie baigę mokyklas iškart dar nestoja į univerus arba išeina kur nors į profesines mokyklas ir pamokas susiderina su nuolatiniu darbu. Tokiems pirmą kartą (nes kaip beskaičiuosi, bet jeigu ne pirmą kartą darbiniesi, tai ne pirmą) besidarbinantiems tokialengvata padės. Kitas dalykas, apie 70% visų studijuojančių yra nedirbantys, tai ir šita lengvata turėtų visai padėti bent kažkiek gerinti situaciją, mano akimis žiūrint :)

 3. Artūras Ketlerius

  Aurimai, niekada nebūna vien tik juoda arba balta. Tamstos išvadinti variantai yra įmanomi ir girtini.
  Tiesa, dėl 70 proc. studijuojančių, kurie nedirba ne tik mokslo metais, bet dar ir vasaromis drįsčiau suabejoti.

  Pow, o kam?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *