Skaldyk ir valdyk

internetas , pamąstymai , politika Feb 06, 2013 14 Comments

Praėjo para nuo B.Vėsaitės įvykių. Per tą laiką visus jau pykinti, matyt, pradėjo, bet kadangi jau turiu laiko, tai parašysiu ir aš, kas ir kaip buvo.

O buvo visiškas energoūkio ministrės laimėjimas. Ši persona buvo pajuokų objektu ir visai nesvarbu, kokių politinių pozicijų tu laikeisi, nesvarbu, kuriuos interneto gyventojus palaikei, bet B.Vėsaitė buvo daiktas iš kurio juokėsi visi internetų gyventojai.

Bet dabar B.Vėsaitė gali ramiai atsipūsti. Kurį laiką nebus laiko iš jos juoktis. Nežinau, ar čia buvo vienas tikslų, ar tiesiog toks pašalinis produktas, bet dabartinis kapojimasis socialiniuose tinkluose ir bloguose yra tai, ko reikia B.Vėsaitei.

O svarbiausia, į tai pateko ne tik susitikime dalyvavę internautai. Tie, kurie rėkė, kad ministerijoje mus išdulkino, irgi buvo panaudoti kelioms Kamasutros pozoms, nes sukėlė tokias bangas, kad oi – turbūt energoūkio ministrė dėl jų jau nuskambėjo internete labiau, nei dėl dalyvavusių. Aišku, gal jie dar nesuprato, kad prisideda prie grupinio – juk jie dulkinami buvo įkišant mažiau ir gal naudojant didesnį kiekį lubrikanto, bet savo darbą irgi padarė. B.Vėsaitės komandai stengtis nebereikėjo.

Vieni puola, kiti ginasi. Aš tai blyn, nenoriu nieko ginti, bet jei esi akivaizdžiai puolamas, savaime kyla kumščiai tam, kad nebūtum sudaužytas. Spėju, kad dėl panašių priežasčių ir atsirado kažkokia konfrontacija, kurioje bet kuriuo atveju B.Vėsaitės asmuo išlipa sausas (bent kol kas), o tinklaraštininkai kapojasi, kapojasi, įžiebia konfrontacijų, kurių dar nebuvo. Še jums – jau ir taip niekada kažkokia vienybe nepasižymėjusi blogosfera kol kas panašesnė į penkiolikos interesų pilietinio karo metu draskomą šalį. Suskaldyta ir bent laikinai suvaldyta.

Ir taip, jei sutikčiau su A.Tapino nuomone (nuoroda apačioje), kad mes čia konfrontuojančios pusės buvome su B.Vėsaite (maždaug memų gamintojai ir B.Vėsaitės pulkai), tada gavome šiame mūšyje sausai. Bet net ir nepripažįstandamas kažkokių tai konfrontacijų (kadangi didžioji dalis dalyvavusių buvo pasyviai besijuokiantys iš energoūkio ministrės, o ne aktyvūs troliai), tenka sutikti, kad viešąją nuomonę prapylėm. Pasitikėjimas tinklaraštininkais galėjo sumenkti. Na, ką aš čia. Ne galėjo, o sumenko.

Vat jums pavyzdėlis su atstove spaudai – tinklaraštininko žmona. Nors Nerius Komosensavičius suteikė kuo pukiausią patarimą B.Vėsaitei apie rodiklius, kuriuos reikia skelbti, kas sakė, kad tai nėra suorganizuota atrakcija? Ar kas gali garantuoti, kad ministerija nebuvo suplanavusi skelbti rodiklius, o Komonsensavičiai suorganizavo pakazūchą, kurioje parodoma, kaip tikima tinklaraštininkais ir vykdomos jų žgaidos? Aš, iš tikro, pats nežinau*.

Kita vertus, mano nuomone, pats pasisėdėjimas nebuvo nei prapiltas, nei ką. Vieni kitus nutraukinėjome, darėme kakofoniją, tad dabar papasakosiu apie patį susitikimą. Šią dalį visažiniai, savo nuomonę jau turintys pereikite iškart prie nuorodų į kitus įrašus šia tema.

Kadangi nesižymėjau, galiu ne ta eiliškumo tvarka kai ką papasakoti, todėl šioje dalyje nesiplėsiu (juolab kiti detaliai aprašė), bet buvo maždaug taip. Iš pradžių pasiūlė užsukti į jos kabinetą ir apžiūrėti kas kaip atrodo. Kai kurie nusprendė ir prisėsti, pasidžiaugti energoūkio ministre.

Vėliau, kai prasidėjo B.Vėsaitės kalbėjimas, A.Katkevičius taikliai pastebėjo, kad viskas kaip iš Dviračio žinių reportažo. Ji pripažino, kad taip ir buvo ir toliau varė savo tiradą, kol prasidėjo klausimai.

Iš tikro, nežinau, ar bent kas nors gavo norimų atsakymų. A.Katkevičius pakankamai aiškiai parodė, kad jis negavo. Asmeniškai mane domino, kas dirbs taip giriamuose B.Vėsaitės LEZ’uose, kadangi kvalifikuotos darbo jėgos trūksta. Gavau kažkokį numykimą apie tai, kad tikrai yra problema. Bet toliau prasidėjo politinė kakofonija, tad B.Vėsaitė buvo pertraukta kitu klausimu (taip, beje, buvo nuolat).

Turbūt vienintelis B.Vėsaitės atsakymas buvo tas, kad komunikacijoje fail’ino, patikėdama savo Facebook profilį kažkokiam mistiniam politologui. Bet nepasimokė. Kai prisistačiau, kad esu iš Komjaunimo, neįkainojama energoūkio ministrės fizionomija ir klausimas “iš kur” bei teiginys, kad “tokia organizacija nebeegzistuoja”, parodė, kad nebuvo pasivarginta bent jau tinklaraštininkų sąrašą perskaityti.

O šiaip tai taip, tinklaraštininkai buvo pakankamai mandagūs. Niekas nesispjaudė, nesikeikė, o po kurio laiko, bent man pasirodė taip, pabodo gauti tik nevykusius atsakymus, tad nebemėginta ir labai intensyviai klausinėti. Tad iš dalies teisūs tie, kurie įsivaizdavo, kad niekas nekariavo. Nebuvo dėl ko kariauti. Jei tai būtų filmavusios vaizdo kameros, B.Vėsaitei būtų buvę šakės. Bet komunikuota vėliau kitais būdais.

A.Tapino teorija apie dvi priešingas komandas. Ir, žinoma, svečiuose prapiltas varžybas.
Leo Lenox gan aiškiai išdėsto nuomonę apie patį susitikimą.
Rokiškis atsakinėja į klausimus.
Baltasis vaiduoklis aiškina, kaip jam atrodo iš šalies.
A.Katkevičius savo užrašus paviešina. Čia, beje, turbūt išsamiausias aprašymas.
Grumlinas svarsto, ar tinklaraštininkus pamylėjo.
Žymantas iš savo varpinės, ką pastebėjo per susitikimą. Šiaip nesutinku dėl pertraukinėjimo. B.Vėsaitė mus, o mes ją.
Manto tekstas. Jis uzurpavo B.V. kėdę.
Ai, dar šitas pasisakė Užkalnis.
Kūtvėlos nuomonė.

Jeigu kažką praleidau, tai rašykite komentaruose. Pridėsiu į sąrašą nuorodų.

*Ant Commonsense net nežinau, ar pykti. Viena vertus, negražu. Kita vertus, niekas labai ir nesigilinom, kas tą sąrašą sudarė ir kas nagus prikišo. Supratom gi visi, kad čia PR, bet buvo įdomu pažiūrėti, kaip toks blogerių susitikimas vyks. Gi gan naujas daiktas.

Artūras Ketlerius

14 Comments

 1. Pingback: Susitikau su ministre. Davė sausainių. « Žymantas Baranauskas

 2. Nerius

  Gavosi taip kaip gavosi. Bet apie šituos rodiklius mes kalbame jau seniai. Kalbėjome ir per susitikimą su exPremjeru A.K. Tik tuomet buvo “privatus” susitikimas, tai kaip ir nebuvo įrašų. Mindaugas su tais rodikliais 2011 mėgino pakliūti į Davosą. Bet argi dabar kam tai svarbu ?
  Bet sutikite, jei mes visgi pasieksime, kad šie rodikliai bus pastoviai stebimi ir viešinami išlošime visi. Jei tik kokia valdžia sufeilins, iškart galėsime juos kalti ne dėl komunikacijos ar šukuosenos, o dėl rezutatų (nebuvimo). Jeigu rezultatai gerės – tai vėlgi visiems bus gerai. Kaip Aurelijus pasakė savo įraše:

  ” jeigu matysiu, kad nuo 2012 metų rinkimų šie rodikliai neprastėja, tai dėl manęs valdžioje gali būti kad ir kanibalai, filatelistai, adventistai ar satanistai, tiek to, nors balsuosiu aš, žinoma, ir vėl už Liberalų sąjūdį.”

  Va aš irgi apie tą patį.

 3. Neriui ir Mindaugui

  Isdulkino jus Mindaugas su Neriumi, o tu dar svarstai, ar pykti? Seni socdemu draugai sumaste padeti ministrei su komunikacija, uz pinigus zinoma. Ikiso savo zmona ten, bet pries tai pasiule padaryti susitikima su blogeriais ir tik po to paskelbti apie zmonos idarbinima. Sutare, kad Nerius parodys is anksto suderinta cirka apie rodiklius, kas suteiks bent siek tiek rimtumo susitikimui. O po susitikimo Mindaugas ziniasklaidai pakomentuos, kad susitikimas buvo pavykes, ministre pasirode gerai, ir tai padare pirmoji. Ta pati vakara Mindaugas nusiuncia saskaita ministrei uz surengta susitikima ir gauna patvirtinima, kad pavykus komunikacijai, Birute sutinka idarbinti Jurate. Rytojaus diena isplatinimas pranesimas apie Jurates idarbinima, kurio, kaip commonsensininkai tikejosi, niekas nesies su ju vakarykste chaltura.
  Bet deja deja, susiejo – Mindaugas Voldemaras siandien visa diena kaip strutis galva smelyje ikises, tyli, nekomentuoja (o tai komunikacijos profesionalas!), Nerius bando kazkur dar gintis, bet padrikai ir nesekmingai, nes visi suvokia, kad jis irgi buvo sou dalis. Commonsense zlugo, galit uzdaryti bloga – isdulkinot blogerius, dabar reikia dulkinti jus.

 4. Artūras Ketlerius

  Aišku, kad svarstau. Ilgalaikėje perspektyvoje taškai ant i dėliojasi geriau, nei praėjus minutei, kitai.

  Apskritai, aš vertinu visą šitą dalyką per komunikaciją. Fail’as visiškas. Bet neskubu dėl komunikacinio fail’o teigti, kad čia buvo politinių žaidimų, ar užkulisių.

 5. Mamba

  Šiaip blogerių pasibuvimas su visų reikalų žinove ministre Vėsaite yra normalus ir eilinis įvykis,normalus piaras ministrei ir atrakcija bei akiračio praplėtimas blogeriams.Jei ne keli momentai….Jei vienas Commonsense atstovas dar prieš renginį būtų pasakęs ,kad chebra a girdž mano žmona nori įsidarbint ministerijoje,didelio ažiotažo ar spekuliacijų but buvę mažiau.Kažkaip į galvą ateina didysis Pu(Putinas),kuris sukviečia”savus” blogerius ir giriasi savo pasiekimais,už borto palikdamas prakandusius dantis ant politikos ir ekonomikos blogerius .Aišku Vėsaitė ne Pu ir pas mus demokratija ,tai šia prasme viskas tvarkoj.Bet blogerių rašančių politikos ir ekonomikos temomis labai nedaug pas mus,o kokybiškai rašančių dar mažiau.Tai kai pas ministrę susirinko įvairių pažiūrų blogerių publika rašanti skirtingomis temomis,sunku tikėtis iš jų aštrių ir įdomių klausimų ar kažkokio ypatingo trololo.Aš asmeniškai nenusivyliau nei vienu blogeriu ir sukelto kipišo nelabai suprantu.Na taip Vėsaitė kaip politikė gavo daugiau naudos iš šio susitikimod dramatizuoti neverta.

 6. Dalius

  Dėl susitikimo turinio viskas aišku. Lieka neatsakytas tik esminis klausimas: ar susirinkusiems blogeriams buvo dalinami tušinukai su ministerijos atributika ?

 7. Pingback: Tinklaraštininkų susitikimas su Birute Vėsaite | Mantas Malcius

 8. Ele

  Neturėjom progos normaliai susipažint, buvau ir aš :-) Įspūdžiai bloge.

  @Dalius: ne, nebuvo.

 9. Artūras Ketlerius

  Daliau, ne. Galiu deklaruoti, išgėriau kavos ir du sausainius suvalgiau:)

 10. Dalius

  Aišku. Reiškiasi nieko nepraradau nepapuolęs į blogerių elitą :)

 11. Ele

  Tai aišku, kad praradote :-)

 12. Orinta

  Na iš tiesų buvo įdomu pasiskaityti kiekvieno asmeniško atsiliepimo apie šį susitikimą. Kaip norėčiau gyvai Vėsaitės atsakymus išgirst, nors ir taip aišku,kad jie iš tuščio į kiaurą :)

 13. Pingback: Vėsaitės klausimu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *