Sniečkaus gimtadienio vakarėlis (video)

kita , kultūra Jan 05, 2013 21 Comments

Tokį gražų šeštadienį susigundžiau sudalyvauti Sniečkaus 110 metų minėjime. Prisipažinsiu, nesu niekada iš arti matęs komunistų garbintojų, aktyvių Tarybų Lietuvos mylėtojų ir Paleckio.

Tokia proga tiesiog būtina buvo pasinaudoti ir nufilmuoti. Žemiau pateiktas kiek kapotas video. O kadangi pavėlavau į šį didų renginį ir nuosekliai visko nenufilmavau, šiek tiek trumpai papasakoju.

Jaunieji konservatoriai nešė tortą į kapines, pasipuošę gimtadienine atributika, tačiau jų Sniečkaus bičiuliai nenorėjo priimti. Taigi tie, kurie buvo be torto, susiginčijo prie kapo su Paleckininkais. Taip ir nesupratau kodėl. Vienas jaunųjų konservatorių buvo apkaltintas, kad apsimetė policijos pareigūnu. Dar kažką apšaukė gėjumi. Vėliau prasidėjo diskusijos apie Marxą. Buvo iškviesta policija.

Sakyčiau, vakarėlis nusisekė tiek vieniems, tiek kitiems. Kadangi, koks balius be policininkų?

Daugiau ir nuoseklesnių vaizdo įrašų turėtų pasirodyti pas Buržujų. Jie gal bus kiek aiškesni.

Papildymas: Jei kam nors kyla klausimų, tai paaiškinu, kad nesu nei jaunasis, nei senasis konservatorius. Buvau vienas iš gal 3, kurie atėjo pasižiūrėti, kokia fauna palaiko Frontą.

Artūras Ketlerius

21 Comments

 1. Albingaudas

  Nuo kada sakinys pradedamas žodžiu “kadangi” :D

 2. onzal

  man gėda , kad jūs esat lietuviai. tikrai baisus video, tie komuniagos atrode kvailai, bet jūsų šitas šou vertas tik žemiausio balo. verti viešo sušaudymo

 3. Artūras Ketlerius

  Man tai labiau gėda dėl “kadangi”, nei dėl to, kad atėjau pasižiūrėti, kas vyksta.

 4. Viešpats

  Ar man pasirodė ar išties aplink ūsuoto išgamos kapo geriausiu atvėju buvo susirinkę gal kelioliką auksaburnių jo fanų?

 5. Artūras Ketlerius

  Aš suskaičiavau apie dvi dešimtis.

 6. Pingback: Sniečkaus gimtadienis su Paleckiuku – Buržujaus rašinėliai

 7. NePo

  Tikėjausi fotkių :)

 8. Artūras Ketlerius

  NePo, aš taip pat. Bet nelemta buvo fotografuoti.

 9. Pingback: Apie simbolizmą bei tai, kaip komunistinės lervos garbina zombius « Rokiškis

 10. zmogus

  snieckus buvo [keiksmažodis pašalintas] tfui komunistas. bet cia juk tas pats… anyway, is senu komunistiniu pirdylu reikia tyciotis kiekviena pasitaikiusia proga.

 11. trolis

  ne Zmogui, stai ir visas tavo supratimas, kiek po savim prisiki tik kaimynui ant galvos megini isdrebti, tik tokie ir sugebejimai. priviso burelis agresyvi atmorzku atsalusiomis smegenelemis kurie del savo suknisto ir nei skatiko neverto gyvenimo vis dar tebekaltina isimtinai tik Stalina, Sniecku ir komunistus mirusius pries pussimti metu. Get life, issiblaivykit prietrankos, pradekit mastyti, ar jau perpuvo smegenys ir visam laikui degeneratais liksit?

 12. KOKON

  ^^^^^Communist trash detected ^^^^

 13. Gruodis (M3)

  troliuk, išmok anglų kalbą normaliai prieš vartodamas. Ir pieną motinos nusivalyk nuo lūpų, nes matosi kad dar jaunas esi, o jau postringauji kaip profesorius. Reiktų gal kokią praktiką Sibire suorganizuoti, kad ne vien tuščias diplomas ant sieno kabėtų?

 14. Marijonas

  Antanas Sniečkus turėjo vieną savybę kuria pralenkė visus Lietuvos politikus iš praeities ir dabarties. Jis norėjo žinoti kaip gyvena žmonės. Užsidėdavo skrybelę, apsvilkdvado liaudišką paltą, kad niekas nepažintų ir eidavo į turgų pasižiūrėti. Sakoma, buvo ir apstumdytas: “ko lendi seni”. Man tai išmintingų valdovų požymis. Ne Sniečkus yra kaltas dėl “okupacijos”. 1940 metų birželio 15 dieną jis buvo kalėjime. Kaip būdamas kalėjime jis galėjo vadovautis įvykiams? Kas kaltas dėl okupacijos, ogi tas kas turėjo realią valdžią Lietuvoje. Leskite priminti tai kitas Antanas… Trėmimus sugalvojo vėlgi ne Sniečkus. A.Sniečkus puikiai perprato tarybinę sistemą ir ja nauodojosi. Tai kad lietuvių yra 80% Lietuvoje yra Sniečkaus nuopelnas, turbūt norite būtų kad kaip Latvijoje ir Estijoje? Šiaip priekaištai Sniečkui dvelkia veidmainyste, gi nemažai gyventojų gyvena Sniečkaus laikais statytuose butuose, kuriuos jūsų tėvai ar seneliai gavo net už dyką, arba palankiomis sąlygomis išsimokėtinai jei butas buvo “kooperatinis”. Taigi pirma reiktų atsisakyti visko kas yra Sneičkaus, o po to jau smerkti.

  P.S. Tik prašau nerašykite jei ne “okupacija”, būtume gyvenę kaip Suomijoje. Šita pasikartojanti klišė yra be pagrindo. Nes, niekas negali žinoti, kas būtų buvę, jei būtų buvę. Antra, tarpukario Lietuva buvo ubagynas, gi 100 tūkst. lietuvių išvyko į pietų Ameriką. Iš gero gyvenimo? Tais laikais emigracija buvo negrįžtamas sprendimas, priešingai nei šiais laikais kai grįžtama dantų taisytis. Trečia, žinant lietuvišką būdą paimkite pavyzdį kokią Airiją ir Portugaliją kurios iki 1970-80 metų buvo ubagynas.

  P.P.S. nei komunistu, nei komjaunuoliu niekada nebuvau. Tačiau ko nepasakius apie 200 tūkst. kompartijos narių kurie su šeimomis sudarė apie 1 milijoną Lietuvos TSR gyventojų. Nieko nėra bausiau už išverstakūrius kurie keičiantis valdžioms iš raudonųjų virto trispalviais ir slaptais katalikais. Žmonės atėję pagerbti Snečkų mano manymu verti pagarbos, jau tuo kad savo pažiūrų nekeitė. Be to konstitucija garantuoja susirinkimų ir žodžio laisvę.

  • Jaylen

   Good blog! I really love how it’s easy on my eyes as well as the data are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subsbriced to your rss feed which should do the trick! Have a nice day!

  • He has always been a good shot blocker, that is his upside. But he does not lay down hits like he used to, maybe it has to do with something to do with his suspension two seasons ago. He has so much upside but he has not taken advantage of it all, thats all I’m saying.

 15. Artūras Ketlerius

  Marijonai, dėl tos Sniečkau “savybės” žiūrėti kaip žmonės gyvena yra kokių patikimų šaltinių?

  O priekaištai Sniečkui “delkia veidmainyste”… Nu jau atsiprašau, dėl to, kad tada buvo pastatytas namas, kuriame aš, tarkime, gyvenu, nesuprantu, kodėl turėčiau būt dėkingas Sniečkui. Nei jis man davė (beje, ir mano tėvams, ar seneliams nedavė. Pastarieji grįžę iš Sibiro sunkiai ir darbą rado, nes buvo tremtiniai), nei ką.

  O kas dėl žodžio laisvės, jos niekas neriboja. Šiuo atveju tie, kurie išsakė savo požiūrį irgi naudojosi žodžio laisve.

 16. Marijonas

  Apie Sniečkaus pomėgį skaičiau gal prieš kokį 10 metų, berods Ekstra žurnale. Apsirengdavo taip, kad nepažintų tai yra ir apstumdę. Na jūsų tėvai negavo, o kitų tėvai gavo. Tai netaikiau asmeniškai jums, bet dėl tų kapinėse besišaipančių suabejočiau.

 17. Almantas

  Marijonai,

  Rašei “Nes, niekas negali žinoti, kas būtų buvę, jei būtų buvę.” Tačiau tu pats prieštarauji šiam savo prašymui, ir vardini kodėl visgi Lietuva, kaip laisva šalis, būtų buvusi skurdi (tavo minėtas ubagynas ir emigracija).

  Esu susipažinęs su tuo, kad (TIKRIAUSIAI) Sniečkaus dėka, Lietuva turi ypatingai didžiulę lietuvos populiacijos dalį. Tačiau, kiek suprantu, tai nėra įrodyta? Tai yra galbūt svari teorija, ir yra įtikinamų priežasčių, kad taip galėjo būti, bet o kas, jeigu tai padarė kitas ar kiti asmenys?

  Kertinis aspektas šito minėjimo yra VISAI NE TAI, ar turime šlovinti sovietus už tai, kad nurašė litus (Smetonos laiku sukauptą turtą), pastatė fabrikus (kurių, žiū, ir nebeliko), vystė mūsų infrastruktūrą… Kertinis aspektas yra apie tai, kad dabar yra žmonių, kurie šloviną žmogų, kuris teisiškai yra kaltas prieš žmoniją.

  “Kada lietuvių tautai iškilo fizinio egzistavimo prasmė, A. Sniečkus ne tik kad niekuo nesipriešino šiam procesui, bet atvirkščiai, – palaikė ir net skatino partinių ir represinių organų vykdomas genocido akcijas. Tai liudija jo pasisakymai partiniuose formose bei asmeniniai parašai, sankcionuojantys 1940 ir 1948 – 1951 m. trėmimus.”

  Vartyk kaip nori, net jeigu jisai kažką gero padarė, galiausiai jis yra žmogus, kuris kaltas dėl labai daug ir didelių siaubingų dalykų. Apskritai nusikalteliai neturėtų būti šlovinami dėl to, kad dalį savo pajamų skyrė labdarai ir padėdavo kaimynei pensininkei pakeisti lemputes.
  Priedo, jisai buvo prieš laisvą Lietuvos valstybę, tad dar ir tai prisideda.

 18. Marijonas

  Almantai, neprieštarauju. Pateikiai kaip pavyzdį Airiją ir Portugaliją pamastymui. Nesuprantu ką norėjote pasakyti dėl emigracijos? Neigiate kad jos nebuvo tarpukario lietuvoje? Teiginys, kad fabrikų statytų Sniečkaus laikais nebeliko yra melas. Vos vienas pavyzdys sugriaunantis jūsų teiginį – Jonavos Achema, įmonės pradžia 1965 metai. Aš galėčiau patekti istorikų minčių, kur aiškiai rašo kad tarybinė Lietuvos industrializacija padarė lietuvius pramonės visuomene. Antra, leido išlaikyti didelį lietuvių procentą. kad lietuvių komunistai tapo tautiniais komunistais – faktas. Tarybinė industrializacija leido lietuviams neieškoti darbo kitur. Kas už to stovėjo? Ogi Sniečkus. Taip, aš žinau yra istorikų, konkrečiai Anušauskas, kurie koneveikia, kad Sniečkus integravo Lietuvos ūkį į TSRS, bet ei kito kelio vystyti pramonę nebuvo. Komentaras ne vieta moksliniam straipsniui, tad negaliu vsiko surašyti. Dėl trėmimų, yra užfiksuota, kad Sniečkus yra užsiminęs, kad nenurimus “partizanų” judėjimui lietuviams grėsė Krymo totorių, karačiajų, kalmukų likimas, t.y. masinė deportacija. Sniečkus apie tai neabejotinai žinojo, todėl griežta pacifikacijos akcijos buvo visiškai suprantamos. Tad geriau nebejuokinkite 1991 metų citata iš žurnalo Politika paimta (greičiausiai) iš lietuvos.org. Jūsų kaltinimai prieš žmoniją tai išvis, atsiprašau, bet kliedesys. Na ir kiek žmonijos nužudė A Sniečkus? Gal kokią rasinę teoriją sukūrė?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *