Vakaras su „Netflix“: torrent’ų dar neatsisakysime

netflix

Kai trečiadienį pasklido žinia apie JAV filmų ir serialų nuomos platformos „Netflix“ žengimą į Lietuvą, kaip ir daugelis sureagavau entuziastingai. Apsidžiaugiau, jog pagaliau bus alternatyva piratavimui, kuri tenkins tiek kaina, tiek kokybe.

Esu įsitikinęs, kad būtent patogios alternatyvos nemažą dalį piratų gali paversti mokančiais vartotojai (apie tai rašiau prieš pusmetį).

Tačiau tokia „Netflix“, kokia įžengė į Lietuvą, tikrai negali tapti alternatyva piratavimui. Iš tikro, bent šiuo metu ji net skaitmeninei televizijai yra menka konkurentė, nes, nors kaina ir patraukli (8-12 eurų per mėnesį), turinio už ją gauni visiškai nedaug. Bent tokį įspūdį susidariau pirmąjį pažinties su „Netflix“ vakarą.

Ir čia kalbu ne apie tai, kad „Netflix“ neturi lietuviškų subtitrų, kad galbūt atrodo per daug sudėtingai vyresniems žmonėms, ar tiesiog gali nepanaikinti įpročio imti filmus nemokamai. Kalbu apie pasirinkimą, kurį suteikia norinčiam susimokėti protingą kainą, mielai žiūrinčiam anglų kalba ir nesiekiančiam visko ieškoti piratiniuose torrent’ų puslapiuose.

Filmų pasirinkimas šioje nuomos platformoje yra tikrai varganas – bandydamas paieškos sistemą net ir po keletos kartų nieko neradęs turėjau įvesti filmą, kuris, kaip mačiau, tikrai yra platformoje, nes suabejojau, ar viskas veikia. Pasirodo, veikia, tiesiog kol kas nėra ko ieškoti. O ir nemaža dalis esamų filmų yra būtent tie, kuriuos mielai kiekvienais metais per Kalėdas rodo lietuviškos televizijos.

Liūdina, kad bent jau kol kas ir serialų pasirinkimas nėra toks didelis. Pavyzdžiui, vien ką pasako, jog nėra turbūt didžiausio paties „Netflix“ kurto serialo „House of Cards“.  Po galais, net „Sex and the City“ serialo nėra – kaip dabar man nudžiuginti žmoną?

Žinoma, „Netflix“ tik tik pasirodė. Pirmąjį mėnesį bendrovė leidžia išbandyti platformą nemokamai, tad įtariu, kad turinio vis daugės, kai pradės daugėti pajamų. Tačiau iki tol, kol tai taps realia, o ne teorine alternatyva filmų ir serialų žiūrėjimui, dar praeis tikrai nemažai laiko, o torrent’ai ir toliau galės džiaugtis dideliu lankomumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *