Velniop Paryžių, tikroji romantika – Venecijoje

Turbūt lengviausiai randama transporto priemonė Venecijoje
Turbūt lengviausiai randama transporto priemonė Venecijoje

Paryžių reklaminiai bukletai nuolat pardavinėja kaip meilės miestą. Dėl gero įdirbio ir sėkmingos reklamos į jį vis dar plūsta porelės, ištroškusios romantiškų pasivaikščiojimų, pasiglamžymų, o merginos vis tikisi, kad vaikinas priklaupė ne todėl, kad jam atsirišo batraištis.

Tačiau Paryžiuje nors ir yra daug ko – gero maisto, vyno, meno, architektūros, puikaus laisvalaikio – romantikos ten nėra. Galbūt romantika turėtų kvepėti paryžiečių dėmesys moterims, bet šioje vietoje vienišas turistes, matyt, sėkmingiau vilioja turkiškųjų all included viešbučių personalas, suokiantis apie amžiną meilę.

Ne, Paryžius man kvepia daug kuo, bet tik ne romantika.

Kanalai

O štai Venecija Italijoje sukūrė tą įspūdį, kurio nesugebėjo Prancūzijos sostinė. Kanalais plaukiančios gondolos, kuriose susiglaudusias poreles smalsiai nužiūrinėja ant tiltų stoviniuojantys turistai, siauros gatvelės, kuriose turi prisišlieti prie antrosios pusės, jei nori eiti viens šalia kito. Ir beveik jokių paprašaikų, galinčių suerzinti ir sugadinti net ir romantiškiausią pasivaikščiojimą.

Visi žino tai, kad Venecija yra miestas ant vandens, joje nėra gatvių – tik kanalai, ir būtent todėl dauguma turistų renkasi šį miestą. Kažkada buvęs vienu svarbiausių Šiaurės Italijos uostų, dabar miestas tiesiog traukia savo unikalumu. Tačiau manau, kad jis turėtų traukti ne tik dėl to, bet ir dėl savo romantiškojo žavesio.

Kiemas

Įsivaizduokite. Turistinė Venecijos dalis nėra didelė ir žvelgiant į žemėlapį šį miestą, atrodo, galima pėstute apeiti labai greitai. Nė velnio. Mūsų kelionė po miestą dažniausiai susidėliodavo iš artimiausio tilto paieškos ir tai ne visada reikšdavo, kad artėdavome prie pasirinkto tikslo. Taip neretai praklaidžiodavome ganėtinai ilgai, kol pagaliau pasiekdavome reikiamą vietą.

Ir puiku, būtent tai ir suteikia žavesio, tad neskubėkite tiesiausiu keliu (vandeniu) pasiekti reikiamų vietų. Prisėskite ant tilto ir stebėkite, kaip iš katerio kraunamos prekės, žiūrėkite, kaip statybininkai, semdami cementą iš valties, taiso šaligatvius. Venecijoje nebūtina skubėti ir tai, manau, yra labai svarbi romantikos dalis.

Tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis.

Šiek tiek praktinių patarimų

Į Veneciją keletui dienų vykome liepos viduryje, per pačius karščius. Žinoma, dėl vandens ir siaurų gatvelių, saugančių nuo saulės, 36 laipsnių temperatūra labai nekamavo, tačiau nepakenčiantiems aukštų temperatūrų rekomenduočiau pasirinkti kitą laiką. Pavasarį arba rudenį.

Jeigu rinksitės jungiamąjį “Air Baltic” skrydį iš Vilniaus į Veneciją per Amsterdamą, turėkite omenyje, kad didelė tikimybė, jog jūsų bagažas vėluos. Mūsų lagaminai liko Amsterdame ir juos atgavome tik po keletos valandų. Italai – atsipūtę žmonės ir nieks strimgalviais nelėks jums jų atvežti į viešbutį, tad jei nenorite daiktų atgauti tik kitą dieną, teks vykti į oro uostą atgal patiems. Laimei, oro uostas yra visai netoli.

Siūlyčiau į Veneciją nekeliauti ilgam. Mes buvome dvi dienas. Jei nusprendėte aplankyti daugumą muziejų, tuomet siūlyčiau pabūti tris dienas.

tiltas

Kaip rašiau aukščiau, dažnai vaikščiojimas po miestą susidėjo iš tiltų paieškų, tad norintys greitai pasiekti reikiamą vietą, gali naudotis vandens autobusais. Paros bilietas – 20 eurų, vienkartinis – 7 eurai. Tai greitas būdas, be to, pati kelionė tampa atrakcija, nes plaukiant pagrindiniu kanalu galima labai puikiai pažioplinėti po miestą.

Venecija nėra didelė ir, galima sakyti, ją visą verta aplankyti. Nesiūlysiu konkrečių vietų, nes pagrindinius objektus ir aikštes galima ir taip be vargo rasti. Tačiau patarsiu dėl ledų. Patys puikiausi ledai, kuriuos valgiau Italijoje, buvo Boutique del Gelato (Salizzada San Lio, Castello, 5727). Iš pažiūros niekuo neišsiskiriančią ledainę rekomendavo įvairūs puslapiai – ir neklydo.

Ledainė

Atsiminkite, kad Venecija yra turistinė vieta, tad labai pigaus maisto nesitikėkite. Jei labai taupysite, žmogui galima papietauti už 10-15 eurų, tačiau siūlau nesivaržyti. Gi atostogos. Beje, nepamirškite, kad arbatpinigius daugumoje vietų įskaičiuoja į sąskaitą (10-12 proc.).

Iš Venecijos labai patogu keliauti į kitus miestus. Centrinė traukinių stotis yra prie turistinių objektų, tad mes išvykome traukiniu į Romą. Italijoje traukiniai patogūs ir greiti, tad atstumą įveikėme per greičiau nei keturias valandas. Tiesa, jeigu taupote, siūlyčiau bilietus pirkti kuo anksčiau, geriausiai prieš du mėnesius – tuomet dar būna pigesnių, žemesnės klasės.

2 thoughts on “Velniop Paryžių, tikroji romantika – Venecijoje

 • 27/07/2015 at 06:59
  Permalink

  Niekad nesupratau vietų kur arbatpinigiai įskaičiuojami į sąskaitą. Aš arbatpinigius duodu pagal tai, kaip buvau aptarnautas. Jei aptarnavo gerai, arbatos palieku daugiau, jei ne – mažiau. Tai juk ir darbuotojams papildoma paskata dirbti gerai :)

  Reply
 • 27/07/2015 at 09:38
  Permalink

  Venecija buvo ne “vienas svarbiausių Šiaurės Italijos miestų”. Venecija buvo turtingiausia ir galingiausia Europos valstybė :) Ir pats žiauriausias dalykas yra tai, kad ji tokia nebėra. Venecija yra imperija virtusi į muziejų po atviru dangumi. Sucks to be Venice, huh. Širdis raudojo suvokus tai, kad stovi ant žemės šalies, kuri buvo Romos piliečių įpėdinė ilgiau nei Konstantinopolio imperija.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *