Vikingai sukūrė persiškas vėjo jėgaines

Po futbolo čempionato pamilti islandai džiugina ir kitose srityse – vikingai sukūrė naujos formos vėjo jėgaines, kurios gali būti pritaikomos daug plačiau nei mums įprasti malūnai.

„Ice Wind“ nuotr.
„Icewind“ nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reikjavike įsikūręs startuolis „Icewind“ pernai pradėjo gaminto naujos kartos vėjo turbinas, kurių ypatybė – jos gali būti naudojamos apgyvendintose vietose. Paprastai pievose matomi vėjo malūnai užima daug didesnį plotą nei šios turbinos, tad negali varžytis panaudojimu miestuose.

Pavyzdžiui, „Icewind“ Reikjavike naujas turbinas įrengė ant autobusų stotelių. Pabandykite įsivaizduoti, ar tai būtų įmanoma padaryti su įprastais vėjo malūnais?

Persiškas vėjo malūnas
Persiškas vėjo malūnas

Iš esmės „Icewind“ patobulino ir šiuolaikinėms reikmėms pritaikė persiškąjį vėjo malūną, kuris buvo naudojamas pirmame tūkstantmetyje.

Patys kūrėjai tikina, kad dėl savo formos jis gali veikti net ir esant labai mažam vėjui (2 metrai per sekundę) ir esant ypač dideliam vėjui (50 metrų per sekundę).

Nežinia, ar tokios vėjo turbinos taps populiarios ir bus galima tikėtis masinės gamybos. Galbūt besisukantis malūnas ant autobuso stotelės taps įprastu vaizdu ir Vilniuje, tačiau kol kas tai tik egzotiškai atrodanti startuoliška technologija.

Siūlau detaliau apie technologiją pažiūrėti „Bloomberg“ reportaže.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *