Vilniaus savivaldybė kukliai rodo, kad Lenkų rinkimų akcijai galima ne viskas

Oficialioje LLRA svetainėje publikuojama marškinėlių nuotrauka
Oficialioje LLRA svetainėje publikuojama marškinėlių nuotrauka

Vilniaus miesto savivaldybė paprašė Lenkų rinkimų akcijos*, kad ši atsiprašytų už homofobiškus užrašus ant marškinėlių su Vilniaus logotipu. Lygių galimybių tarnyba prieš keletą savaičių pradėjo tyrimą dėl tų pačių marškinėlių. O tai bene pirmi kartai, kai į šios partijos pasisakymus nors kaip nors sureagavo institucijos.

Savivaldybė prieš keletą savaičių susirūpino Lenkų rinkimų akcijos marškinėliais, ant kurių šalia Vilniaus logotipo puikavosi užrašai – „Vilnius ant dviračių be pedalų“ („Wilno na rowerach bez pedałów“). Tokiais užrašais pasipuošė dalis partijos narių liepos 11-12 dienomis vykusiame sąskrydyje.

“Pedalas”, beje, lenkų kalboje vartojamas “pediko” arba “pederasto” atitikmeniui.

Atrodo, kad savivaldybė bando parodyti partijai, kurios nariai mėgsta pasisakyti už Krymo aneksiją bei segėti koloradines juosteles, jog ji negali daryti bet ko ir tam tikros taisyklės galioja net ir LRA. Tačiau tai daro kukliai.

Kukliai, nes atrodo, kad nenorėjo veltis į šį ginčą nuo pat pradžių.

Kiek žinau, į savivaldybę bei merą dėl marškinėlių kreiptąsi jau iškart po sąskrydžio, tačiau pirmieji atsakymai buvo apie nieką – jog savivaldybė yra už toleranciją, o LRA naudoja ne oficialų Vilniaus logotipą, mat oficialiame logotipe nėra lenkiško Vilniaus pavadinimo “Wilno”.

Tik vėliau, kai užklausų padaugėjo, nuspręsta išsiaiškinti, ar teisėtai naudotas Vilniaus logotipas, juolab homofobiškame kontekste. Ką gi, geriau vėliau nei niekad.

Asmeniškai spėju, kad tyrimas pasibaigs be naudos, tačiau galbūt kitą kartą Lenkų rinkimų akcija susimąstys, jog net ir jie turi galvoti, ką sako ar daro. Naivu, žinau. Nes šiuo metu, jie teigia, jog užrašai buvo tiesiogiai apie dviračius be pedalų.

—————————-
*Lenkų rinkimų akcija, o ne Lietuvos lenkų rinkimų akcija, nes jie atstovauja ne Lietuvos lenkams, o įbaugintajai ir geresnio gyvenimo nelabai matančiai lenkų daliai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *