Zuoko bilietas ir co

Verslas Jan 02, 2013 2 Comments

Vėl mėnesio pradžia. Vėl džiaugsmas, kai reikia pildytis Vilniaus viešojo transporto bilietą. Ne tik todėl, kad reikia atiduoti sunkiai uždirbtą šimtinę, bet dar ir dėl to, kad tikimybė pasipildyti bilietą – viena iš septynių.

Nemeluoju. Man taip pasakė vargšės darbuotojos, kurios akivaizdžiai buvo užsiknisusios su stringančia sistema. Vos tik išsitraukiau mokėjimo kortelę, mane įspėjo, kad “šiandien sistema dažnai stringa”. O kai buvo nuskaičiuota šimtinė iš mano sąskaitos, bet bilietas taip ir nepasipildė, susinervinusi darbuotoja nusprendė, kad šiandien neaptarnaus nei vieno su kortelėmis – tik grynais.

Tad, kol ji skambino į banką ir atšaukinėjo pavedimą, aš kėblinau link artimiausio bankomato, kad galėčiau bandyti bilietą pildyti bent jau grynais. Tiesa, tai pavyko vėliau. Tikiuosi, kad ir pinigai, kurie buvo nuskaičiuoti nuo kortelės, rytoj mano sąskaitoj tikrai atsidurs.

Žinoma, jei tai būtų vienintelis kartas, kai tenka stoviniuoti kioske ir tikėtis, kad niekas sistemoje neužlūš ir aš galėsiu skubėti į už keletos minučių atvažiuosiantį autobusą, nieko ir nesakyčiau.

Tačiau tai jau ketvirtas kartas, kai kas nors neveikia man pildant bilietą. Žinote, ta Vilniečio kortelė jau užkniso.

O dar girdėjau, kad savivaldybė ruošiasi iš esmės pertvarkyti viešąjį transportą. Panaikinti keletą maršrutų (kai kurie jų man atrodo labai reikalingi – pvz. 45 autobusas), kai kuriuos praretinti. Kažkaip norisi pasakyti, kad geriau jau nelenda prie tos sistemos savivaldybė su mano bendravardžiu meru priešaky. O tai padarys taip, kad verkti norėsis nuo viešojo transporto priklausantiems.

Artūras Ketlerius

2 Comments

  1. Planas yra vienas vienintelis: nuvaryti savivaldybės įmonę į tokią būklę, kad ji būtų pasigailėtinai pigi, o tuomet privatizuoti. Tik taip. Vilniečiai čia yra paskutinėje vietoje.

  2. Justinas

    Kiek netikslu – vietoj 45 maršruto bus analogiško maršruto (bent jau galiniai taškai) “greitasis”. taip jau kažkada buvo, tik vėliau iš greitojo 45-asis tapo lėtuoju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *