Zuoko pasakų Vilnius: apie darbus, kurių jis nepadarė

politika Feb 03, 2015 25 Comments

Mano bendravardis Vilniaus meras prieš rinkimus nusprendė pasigirti 30 darbų sąrašu – supraskite, kiek gėrio padarė sostinei 2011-2014 metais. Žinau, kad nors kiek protaujančiam žmogui bus aišku, kad pusė to sąrašo yra ne tik ne Artūro Zuoko nuopelnas, bet net ne pačios savivaldybės darbas. Bet tiems, kurie atitolę nuo sostinės reikalų, nusprendžiau išvardinti punktus, kurie su A.Zuoku susiję tiek pat, kiek ir su manimi.

O tingintiems ar nesugebantiems skaityti tiesiog pateikiu nuotrauką su išbrauktais darbais.

zuoko svajones

Pradėkime ne iš eilės, o nuo tų darbų, kurių A.Zuokas tikrai nepadarė.

4 ir 5 punktai yra ne šios kadencijos nuopelnas, o ir projektai labiau prižiūrėti ir prastūminėti Vyriausybėje (tiek konservatorių, tiek socdemų). Pavyzdžiui, Vakarinio aplinkkelio pirmojo etapo statybos konkurso laimėtojai paaiškėjo 2008 metais, kai A.Zuokas meru nebuvo. Jau nekalbu apie finansavimą, kuro didžiąją dalį iš ES fondų ir paskolų savivaldybė gavo tuo metu, kai A.Zuoko valdžioje nebuvo.

Tuo metu Pietinio aplinkkelio statybomis apskritai rūpinosi Automobilių kelių direkcija – ji ir konkursus skelbė, ir parama rūpinosi. A.Zuokas gali pasigirti nebent tuo, kad pasibaigus statyboms perkirpo juosteles.

8 punktas. Tikrai iš Zuoko pasakų Vilniaus serijos. Lietuvoje turime tokią instituciją, kurios pavadinimas – „Investuok Lietuvoje“, kuri su visais didžiaisiais investuotojais Vilniuje, ir ne tik jame, tariasi, kalbasi ir sprendžia kylančias problemas. Man, aišku, labai patinka, kai eilinių darbuotojų nuopelnus prisiima politikas, kuris net ne visose ofisų ceremonijose buvo pakviestas juosteles perkirpti*.

9 punktas. Manau šio punkto aiškinti nereikia, bet paaiškinsiu. Pernai realusis darbo užmokestis, palyginti su 2013 metais, padidėjo 5 proc. visoje Lietuvoje. Ekonomistai turbūt paaiškintų tai žema infliacija, ekonomikos augimu, minimalaus mėnesinio atlyginimo, kurį padidino Vyriausybė ir Seimas, augimu ir pan. Nei vieno miesto mero konkrečių nuopelnų jie neįvardytų. Nei Vilniaus, nei Kauno. Patogu, kai ekonomika auga, šaukti, kad padidinai atlyginimus. Bet faktas, kad juos iš esmės didino verslas.

10 punktas. Galioja beveik viskas, kas galioja ir 9 punktui. Dar pridėčiau teigiamas emigracijos pasekmes.

13 punktas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad naujus Ispaniškus autobusus Vilnius gavo A.Zuoko dėka. Bet čia tik tuo atveju, jei pamirši, kas juos nupirko. Aš priminsiu.

Lietuva 2011 metais už perteklinius taršos leidimus gavo 206 mln. litų. Aplinkos ministerija ekologiškų autobusų įsigijimui skyrė didžiausią dalį lėšų – 89,7 mln. litų ir iš viso visai Lietuvai nupirko 90 autobusų. Vilniui atiteko 22 autobusai. Mere, gal pasakysite, kad jūsų dėka ir kitoms savivaldybėms buvo parūpintas naujas viešasis transportas?

16 punktas. Vyriausybė susitarė su Rusijos „Gazprom“ dėl mažesnių dujų kainų. Dėl to, savaime aišku, sumažėjo ir šildymo sąskaitos. Kur čia savivaldybės nuopelnas? Tiesa, savivaldybė bando stumti neaiškų biokuro katilinės projektą, kurį Vyriausybė atmetė kaip per didelį ir netinkamą. Noras gražus, bet realių darbų nėra.

18 punktas. Klausimas skaitytojams – ar jums nepikta, kad A.Zuokas rinkėjus laiko visiškai kvailais? Aplinkos ministerija visus praėjusius metus nuolat kukavo apie renovacijos naudą, Vyriausybė šalies mastu ieškojo būdu kaip paspartinti stringančius projektus. Taip, su savivaldybėmis buvo kalbama, bet jų buvo prašoma pateikti blogiausios būklės daugiabučių sąrašą. Tad, atleiskite, mere, bet daugiabučiai ne jūsų nuopelnas. Jei būtų jūsų, tai būtų oranžiniai.

Tai tiek apie tai, ko A.Zuokas Vilniui tikrai nepadarė. O dabar pakalbėkime apie tai, kas kelia daug abejonių.

3 punktas. Apie „Air Lituanica“ bankrotą gandai sklando jau kurį laiką. Kiekvieną kartą, kai perku lėktuvo bilietus, svarstau, ar verta skristi šia kompanija. Darbas, pripažįstu, padarytas A.Zuoko iniciatyva, tik neaišku, ar po to, kai jis nebebus meru, šis darinys išsilaikys?

6 punktas. Kas čia? Kokie keliai? Jei svarbiausi Lietuvos keliai susiję su aplinkkeliais, tai jau žinome, kad A.Zuokas čia neprisidėjo. Jeigu kalbama apie geležinkelius, tai čia „Lietuvos geležinkelių“ nuopelnas. Žodžiu, sunku ką ir pasakyti prieš, nes net nesuprantu apie ką misteris meras kalba.

17 punktas. Nesu tikras, tačiau vandens kokybė sėkmingai gerinama visoje Lietuvoje. Žinoma, naudojantis ES parama. Vilniaus savivaldybės nuopelnas čia, matyt, toks, kad pritarė investicijų planui. Labai naudinga.

20 punktas. Prisimenate, kaip visai neseniai tėvai bandė internetu registruoti savo vaikus į darželius, o sistema tiesiog nulūžo? A.Zuokas net rusus sugebėjo apkaltinti. Taip, daug funkcijų internetu, menka kokybė.

23 punktas. Liepkalnio trasas modernizuoja Lietuvos ir Latvijos įmonė „Trade state“. Galbūt kaip nuopelną A.Zuokui galima priskirti tai, kad išnuomavo trasas šiai bendrovei.

27 punktas. Ką savivaldybė padarė, kad padaugėtų mieste turistų? Žinau, kad „Akropolyje“ esančios parduotuvės taikosi prie iš Baltarusijos atvykstančių pirkėjų ir samdo rusiškai kalbančius darbuotojus. Žinau, kad privatus verslas apskritai ieško būdų, kaip pagerinti sostinės žinomumą. Deja, nežinau, ką šiuo klausimu nuveikė savivaldybė.

Tai tiek apie A.Zuoko darbus, kurių jis nepadarė. Likę punktai, kurių neaptariau, nebūtinai reiškia, kad meras kažką nuveikė, tiesiog apie juos per menkai žinau, kad priskirčiau arba nepriskirčiau savo bendravardžio žygdarbiams.
———————
*Jei ginate A.Zuoką, pateikite nors vieną investuotoją, kurį pritraukė pati savivaldybė ir mes pažiūrėsime, ar A.Zuokas čia nusipelnęs.

Artūras Ketlerius

25 Comments

 1. Tautvydas

  Pagal šį sarašą padarė tikrai daug. Nelabai suprantu, keturi metai nėra labai ilgas laiko tarpas, bet perspektyva jaučiama, kodėl yra čia bandoma pašiepti. Iki šiol nei vienas buvęs Vilniaus meras nėra nieko panašaus padaręs. Apibendrinant tai geras meras.

  P.s. šio internetinio portalo nelaikau patikimu vien dėl pavadinimo.

  P.s.s. nesu politiškai aktyvus, bet teksto autorius tikrai niekuo nesidomi, kad net iš užsienio portalų yra matoma, jog savivaldybė nuveikė dau miesto žinomumui gerinti (jei užsienio portalai rašo gerus straipsnius, tai vadinas apsimoka čia keliauti. Ir aplinkelio statybų tolimesni etapai yra svarbus dalykas ir šiai kadencijai, nes pvz socdemai sugebėjo atominės statybas sustabdyt, dabar patys galvoja, kaip atgaivint.

  Tai tiek iš manęs, nemanau, kad daugiau šiam portale busiu, jei norėsit diskutuot raštelkit el. Paštu į protingus laiškus atrašysiu

  Sorry už klaidas, jei netyčia pasitaikė.

  • Artūras Ketlerius

   Tautvydai, pirmiausia čia ne portalas, o asmeninis tinklaraštis ir gal geriau nepasakokite, kiek domiuosi, ar nesidomiu politika.

   Aplinkkelių projektai yra labai svarbūs ir, kaip ir rašiau, pietinis aplinkkelis apskritai ne savivaldybės buvo statytas, o viskuo rūpinosi Lietuvos automobilių kelių direkciją. Vakarinio aplinkkelio finansavimas užtikrintas dar ankstesnės kadencijos.

   Beje, A.Zuokas nuo 2000 iki 2007 metų buvo meru, vėliau 2011-2014 metais. Ne tik kad ilgai buvo meru, bet juo buvo ekonomikos augimo laikotarpiu, kai miesto infrastruktūrą plėtoti yra paprasčiau.

  • „Apibendrinant tai geras meras“

   Protingų laiškų rašyti nebesinori.

 2. anukas

  dar prie darbu reikia pamineti šiukšlyna liepkalnio gatveje

  Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą ir paprašė uždrausti UAB „Bionovus“ laikyti statybines atliekas, kurių ji sukaupė gerokai daugiau nei galima pagal įmonei išduotą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą. Taip pat teismo prašoma bendrovę įpareigoti savo lėšomis sutvarkyti ir/arba perduoti šias atliekas atliekų tvarkytojams.
  Kadangi UAB „Bionovus“ neteisėtai sukauptų mišrių statybos ir griovimo atliekų sutvarkymo kaštai gali siekti kelias dešimtis milijonų litų, teismo buvo paprašyta taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir areštuoti visą UAB „Bionovus“ priklausantį ilgalaikį turtą, kurio vertė – 12 987 000 Lt.

  Vilniaus RAAD šių metų gegužės 21 d. privalomuoju nurodymu buvo įpareigojęs UAB „Bionovus“ iki rugpjūčio 14 d. sutvarkyti ir/arba perduoti atliekų tvarkytojams minėtąsias atliekas, tačiau šis nurodymas nebuvo įvykdytas.

 3. Jonas

  Bernardinų sodo rekonstrukcijos planą pasirašė ir priėmė kultūros ministras Remigijus Vilkaitis ir Andriaus Kubiliaus Vyriausybė

 4. Jonas

  Beje tai buvo 2009 ar 2010 metai ir plane buvo numatyti trinkelėmis grįsti takai.. Tai: 1) so it happens, kad su Bernardinų sodo projekto įgyvendinimu sutapo Zuoko meravimas 2) už skirtas lėšas visgi kažkur nuplaukė trinkelės, o labiau pakapsčius tikriausiai ir dar kas nors:)

 5. Taip išeina sekantis Vilniaus meras galės prisiimti nuopelnus už dalį projektų, kuriuos Zuokas dabar inicijuoja, bet galbūt nespės įgyvendinti.

  • Artūras Ketlerius

   Evaldai, iš esmės taip. Lygiai taip pat konservatoriams nekliuvo garbės už SGD terminalo statybas, nors politinius sprendimus priėmė jų Vyriausybė, bet užbaigė socialdemokratai.
   Tiesa, SGD terminalo negalima lyginti su savivaldybės projektais, nes kai kur savivaldybės politikai nei ankstesnės kadencijos ,nei dabartinės apskritai neprisidėjo prie jų.

 6. Vladas

  Gal galima tiksliai suskaičiuoti kiek Vilniuje uždarė miesto bibliotekų filialų per visas savo kadencijas A.Zuokas , teigdamas kad pardavus bus naujos bibliotekos? O Žirmūnuose ne nauja, o tik ant senų pamatų rekonstruota naujai. O kad bibliotekų fondai “nunyko” to visai nenorima matyti.

 7. vilniete

  Na, galima interpretuoti visaip, bet faktas yra tas, kad be Zuoko savivaldybėje – visiška stagnacija. Tik Zuokas išjudina ir priverčia dirbti visus.
  Kad ir Ikea pavyzdys. Ar kuris nors kitas meras būtų sugebėjęs tiek asmeninių pastangų įdėti ir tokius greičius užtikrinti, kad investuotojas tikrai apsispręstų ateiti į Vilnių? TechParkas per kelis mėnesius įsuktas ir dar daug kitų pavyzdžių, tik domėkitės.
  Reziumuojant, dar artimiausius ketverius metus Zuokui lygių nė iš tolo nėra – mano pasirinkimas aiškus.

 8. neVilnietis

  Vilniete, atsigauk, tau turbut smegenys gerai pratriminti, jeigu tau Zuokui nėra lygių :)

 9. Ramunė

  Norėčiau pakomentuoti 21 – sukurtos naujos vietos darželiuose. Reikėtų pasidomėti, kaip jos buvo sukurtos. Pavyzdžiui, naikinant darželiuose esančias sporto sales. Taigi dabar vaikai neturi kur sportuoti, kiek suspėja, pasimankština muzikos salėj. Arba pvz. auklėtojos prikelia vaikus anksčiau iš pietų miego ir jo sąskaita veda sportuoti, nes kitaip tiesiog fiziškai visi netelpa ir nesuspėja pasinaudoti ta vienintele muzikos sale. Jei būtų blogiausių darbų sąrašas, vietoj 21 punkto įtraukite “sumažino fizinį ikimokyklinukų aktyvumą”. Bravo.

 10. Julius

  na taip Zuokas neprilygstamas, skolų darymo srityje, bankrutuojančių įmonių kūrimu, pažadų skelbimu. Kaip bebūtų reikia pripažinti Zuokas padarė daug ( nors daug ką ir prisirašė papildomai) tačiau esmė ta jog 1. Zuokas gyvena ne pagal kišenę. Vilniaus skolos viršija 100 prc metinio biudžeto, Šiluma yra viena brangiausių Lietuvoje, kai miesteliai pereina prie biokuro, mes vis dar šildomes rusiškomis dujomis pripažinkime ties renovacija irgi esame atsilikę. Korupcija šilumos tinkluose. Truputėli liūdina Zuoko požiūris į kraštinius rajonus, kaip grigiškės ar N. Vilnia, tuo metu per Vilniaus pirmininkavimą kai buvo tiesiami nuaji keliai miesto centre ( nors ir taip buvo geri) grigiškėse net nepasivargino gatvių lopijimu nors ir taip lopas ant lopo stovi.

 11. Laima

  Santariškių darželis tikrai nebuvo Zuoko idėja. Tai yra iniciatyva iš apačios.

 12. Dominykas

  Šiaip būtų įdomu pamatyti ką nuveikė prieš tai buvę merai. Tada ir paaiškėtų, geras ar blogas meras tas Zuokas. Taip, jis daug nesąmonių yra padaręs, prisiima kitų žmonių nuopelnus t.t. Kita vertus, jis bent kažką daro. Mano nuomone, kai tenka rinktis iš keleto blogybių, Zuokas yra mažiausia.

  • Aš pateiksiu trumpą sąrašą tų, kurie irgi kažką darė:
   1. Hitleris
   2. Stalinas
   3. Leninas
   4. Pol Potas
   5. Lavrentijus Berija
   6. Nikolajus Čaušesku
   7. Tomas de Torkemada
   8. Mary Tudor

   Tamstai vis dar atrodo, kad kažko darymas yra savaiminis gėris?

 13. Baronka

  Sutinku su Dominyku :) Realiai Zuokas bent jau kažkiek judina reikalus. Taip, jis tikrai netobulas ir apsimelavęs gal kiek, bet bent jau realus rezultatas yra matomas nors dalyje punktų. O tai jau šis tas…

 14. Rolka

  Tik naivūs žmonės galvoja, jog atsiras žmogus, kuris nuveiks daugiau už Zuoką. Įdomu, kuris čia toks galėtų būt? Tomaševskis? Šimašius? Puteikis? O gal neduok Dieve Pinskus arba Gražulis? Zuokas buvo ir liks populiariausiu Vilniaus politiku, tuo pačiu ir tinkamiausiu kandidatu į merus.

  Beje, matau, kad kažkoks Pranas čia reiškiasi prieš visus, palaikančius Zuoką. Nevark, žinau kur gyveni.

  • Artūras Ketlerius

   Dėl to, kad jis liks populiariausiu ar vienu populiariausių, net neabejoju. Dėl tinkamumo, manau, yra šiuo metu geresnis variantas, bet aš užsiimu antipropaganda, todėl nereklamuosiu.

   O Prano komentarai panaikinti. Nesutikti su nuomone ir ginčytis čia galima – cenzūros nėra – bet beverčiai įžeidinėjimai naikinami.

 15. Insane

  Kažkaip nematau geresnio kandidato į merus, gal jau pagaliau kasnors pateiks akivaizdų pavyzdį kas turi užimti jo vietą??

  • maryte

   simasius 100 kart geresnis

 16. aesde

  truputi pakomentuosiu statybinius projektus.
  kad ir kaip keistai nuskambės, bet… didelė dalis projektų buvo daryti pagal Vilniaus miesto bendrąjį planą, kuris buvo parengtas ir patvirtintas 2007 m. vasarį – taigi prie Zuoko. Bendrasis planas sudeda tam tikras miesto plėtros gaires, o va projektus realizuoja ir miesto plėtrą vykdo nebūtinai savivaldybė.Savivaldybės reikalas šiuo atveju yra daugiau lobistinis:
  – įtikinti kokią vyriausybinę instituciją skirti finansavimą ir dar geriau jį įgyvendinti.
  – įtikinti investuotoją investuoti į projektą. čia savivaldybės vaidmuo ypač svarbus, nes jai reikia surasti kompromisą, kad ir miestas nenukentėtų ir investuotojui apsimokėtų. realiai tai reiškia apmažinti apetitą, atidedant kai kuriuos sprendimus ateičiai (kitiems merams :)), kurie galės rėkti, va jis darė ir nedadarė.

  Taigi galima būtų sakyti, kad visi buvę tarpzuokio merai, tiesiog įgyvendino Zuoko dokumentuotas idėjas, kurios… (na bent jau dauguma jų)buvo numatytos dar 198x metais, t.y. prie ruso :).

  Apskritai, tai bet kuris didesnis projektas be savivaldybės palaiminimo nebus padarytas arba tiesiog užstrigs. ir tokių pavyzdžių Lietuvoje pilna. tiesa atvejai, apie kuriuos girdėjau, buvo ne Vilniuje, bet Marijampolėje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

  Apibendrinant: reiktų dar karta pasigilinti į įvardintus projektus, pasinagrinėti povandenines sroves (t.y. užkulisius, kurių nesimato spaudoje) ir perbraukyti sąrašą. Ir tada paaiškės, kad prie visų projektų daugiau ar mažiau buvo prisidėję savivaldybės klerkai. Todėl, turbūt reikėtų nusistatyti savivaldybės dalyvavimo projekte lygį, pagal kurį mes galėtume sakyti, kad projektas ne savivaldybės nuopelnas. Galų gale, netgi lėšų iš ES fondų gavimui savivaldybės klerkai turėjo parengti projekto aprašymą ir pateikti nustatytos formos paraišką, ko deja, bet kai kurios savivaldybės nesugebėjo padaryti.

  P.S. kad nepasirodyčiau zuokinis, tai pasakysiu, kad Zuokas mano balso gali tikėtis tik antrame ture, ir tai jei oponentas bus ne mano pasirinktas kandidatas.

  • Artūras Ketlerius

   Nesvarbu, ar priskiriate save „zuokiniams“ ar ne, už komentarą galiu paspausti ranką.

   Taip, dėl užstrigimo sutinku. Marijampolėje turbūt turite omenyje „Rail Baltica“ projektą? Kaip atrodo iš šono, ten buvo siekta pasipelnyti ir pasiekti maksimalios naudos miestui arba jo valdžiai. Sakyčiau, kad yra šioks toks skirtumas su aplinkkeliais, nes aplinkkeliai, nors ir stumti valstybiniu mastu, naudą suteikia pačiam Vilniui, o europinė vėžė šiame etape yra naudinga Kaunui. Marijampolės valdžia vadovaujasi nevalstybiniu požiūriu, o labiau egositišku, tad šiuo atveju neįsivaizduoju, kaip mano minėti projektai galėtų būti blokuojami Vilniuje. Bet minčiai neprieštarauju, savivaldybė galėtų sustabdyti projektus. ?(Dėl Klaipėdos ir Šiaulių projektų dabar nešauna galvon, ką galėjot turėti omeny).

   Pateiksiu savo nuomonę, kodėl manau, kad aplinkkeliai nėra A.Zuoko nuopelnas. Iš diskusijos Facebooke: Pavyzdžiui, su Vakariniu aplinkkeliu tampytąsi nuo maždaug 2004 metų ir realių poslinkių nebuvo. Pokšt, darbai pajudėjo 2008 metais, kai meru buvo Imbrasas. Nežinau, ar jis buvo sukalbamesnis ir Vyriausybei buvo lengviau tartis, ar dėl kitų priežasčių, tačiau tuo metu ir vėliau, kai meru buvo Navickas, užsitikrinta didžioji dalis finansavimo, padaryti kiti darbai.
   Atėjo 2011 metai , Zuokas vėl meras. Savivaldybė skelbia, kad intensyviai ruošiamasi aplinkkelio trečiojo etapo statyboms – jos prasidės 2014 metais. Staiga šis etapas nusikelia ir statybų konkursas paskelbiamas tik pernai gruodį.

  • Ramūnas

   Sveiki visi,
   k1 konkretaus padarė ar inicijavo ,kad atpigtų šildymas Vilniuje nuo 2000 m.
   jau 15 metų tarnaujam Rubikonui, gal užteks, nesd užp….so juodai šert tuos matvanagius

 17. igoris

  kaip jis dirba puikiausiai parodo vaiku registracijos i darzelius sistema

  pinigai isleisti
  sistema neveiki
  kalti ateiviai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *