Žydšaudžių tauta, arba nelanksčios doktrinos

pamąstymai Dec 04, 2009 5 Comments

Aš esu nusistatęs prieš lygias teises. Moterų ir vyrų, tautų, rasių.

Tačiau tik tada, kai šios peržengia visas ribas. Pavyzdžiui, kai renkamasi iš dviejų visiškai lygių žmonių ir pasirenkama juodaodį, nes jo rasė kažkada kentėjo. Turbūt suprantate, ką turiu omenyje. Kai bandoma atsilyginti kažkam už praeities skriaudas, nereikia imti ir iškelti jo aukščiau visų.

Būtent dėl to aš pritariu Remigijaus Šimašiaus mintims.

Deja, pastaruoju metu įvairiose srityse matau vien dėliojimą į lentynėles su užrašais “geri”, “blogi”. Mano menku supratimu, visa tai yra dėl nelanksčių pozicijų ir noro pateikti vieną nenuginčijamą tiesą.

Sutinku, kad Lietuvoje žuvo daug žydų. Sutinku, kad dalis lietuvių prisidėjo, tačiau sulyginimas mūsų tautos su žydšaudžiais tolygus visus rusus pavadinti komunistais, amerikiečius vergvaldžiais ir pan.

Tiesa, jei gerai pamenu, dar ir mokyklos vadovėliuose buvo aiškinama, kad dalis žydų buvo nužudyti dėl kitų priežasčių – ne dėl tautybės – dėl politinio raudonumo.

O kaip jaunas žmogus galiu pasakyti tik tiek, kad kas kartą, kai perskaitau tokias publikacijas, imu jausti pykti. Taigi pati tauta skatina jos nemėgti. Jeigu būtų palaikomi draugiški santykiai, o pas lietuvius nebūtų nuolat ieškoma antisemitizmo apraiškų, jaunoji karta gal net gailėtų šios tautos. Tačiau kai kurios, kažkada engtos žmonių grupės, negali gi bent kiek savo įsitikinimų lenkti, nes jie lūš dėl sustabarėjimo.

Beje, man nuolat kyla toks klausimas. Esu gimęs Kretingoje. Ten yra žydų kapinės. Ne tokios, kurių reiktų ieškoti po žeme vos tik išdygsta prabangus pastatas, o visų pripažįstamos. Hmmm… Išvirtę antkapiai, neprižiūrima vieta. Kodėl tie, kurie taip rūpinasi žydų istorija, neatvyksta ir nepabando visko sutvarkyti, restauruoti tam tikrų detalių.

Komjaunuolis

5 Comments

 1. Alotar

  Pritariu tavo požiūriui. Aš pats gerbiu žydus kaip tautą, nes tik labai stipri tauta gali išgyventi tiek laiko be namų (čia turima omeny nuo senovės Egipto iki Izraelio įkurimo), bet kai pamatau tokius straipsnius, irgi pradeda imti pyktis.

 2. O as zydu kaip tautos negerbiu. Ilgas istrinis persekioimas suormavo dabartini tautos mentalitea: gelbekit mus visi musa. O jei niekas nemusa.. ta muse kaskada. Vienas zydas kaip zmogus dazniausiai yra normalu.. bet tik islenda ju “atstovai”… kraupu kausytis. Kartai net gaila… kad jie toki yra.
  Jie kaip mazochistai negali buti nepersekijami. Jei ju siandien niekas nepuola… tai savo retorika jie stengiasi kad bent ju nemegtu

  Ir pabaiga keletas faktu:
  1. zydai (Izraels) tyciojas is palestinos kaip tik gali… nes yra stipresni.
  2. Tarp aktviusiu organiatriu Lietviu tremimo i Sibira buvo… zydai (jei tap ziurti pagal tautybes).

 3. Būtent! Moka jie tik gariai kalbėt, kad jie buvo skriaudžiami ir bla bla bla, o ką patys dabar daro… Nu neesmė. Apskritai atrodo lyg visur mažumos(daugumos) yra engiamos ir visai kitaip pažeidžiamos jų teisės.. tai neprižiūrėtus kapus užstato namais, tai lenkiškai savo vardų neleidžia rašyt. Kokia bloga ta lietvuvių tauta.. skriaudžia ir skriaudžia kitataučius.

 4. Jei tu apie tuos “kapus” kur Vilniuj.. tai ten nera jokiu kapu. Taip.. kaskada tam rajone buvo kapai, bet zydu bendruomene juos pardave Carui. Jei neklystu kareivinem ar itvirtinimams statyti.

 5. Alotar

  Sakiau, kad gerbiu žydus kaip tautą, o ne žydų atstovus. Nes jų atstovų tai tikrai negerbiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *